Müfredatın Yüzde 20’si Uzaktan Eğitimle Verilecek!

29.03.2021
495
A+
A-
Müfredatın Yüzde 20’si Uzaktan Eğitimle Verilecek!

Müfredatın Yüzde 20’si Uzaktan Eğitimle Verilecek!

Pandemi sonrasında okulların uzaktan eğitime devam edip etmeyeceği merak edilenler arasındaydı. Geçtiğimiz hafta Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un, yapmış olduğu açıklama şu şekildeydi:
“Öğretmenlerimizin her bir öğrencimizin gözlerine bakarak derse başladığı yüz yüze eğitim esastır, bugün olduğu gibi gelecekte de vazgeçilmezimizdir. Yüz yüze eğitimi desteklemek için hibrit model, dünyadaki gibi ülkemizde de ihtiyaç hâlinde okullarımızın tamamlayıcısı olacaktır.” Bu  ifadelerden dolayı yüz yüze eğitimin yanında, uzaktan eğitimin de devam edeceği sonucu çıkarıldı.

Türkiye Özel Okullar Derneği’nin düzenlediği sempozyumda açıklamalarda bulunan MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Dr. Muammer Yıldız konuya açıklık getirdi. Salgının başından bu yana okulların açık tutulması için mücadele edildiğini belirten Yıldız, uzaktan eğitimi, eğitimin bir parçası olarak öngörmüş olmalarına rağmen bu şekilde bir kapanmanın çocukların üzerinde öğrenme kaybına neden olduğunu gördük, dedi.

Bunun yanı sıra Pandemi bittiğinde müfredatın yüzde 20’sinin uzaktan eğitim olacak şekilde planlandığını da açıkladı:
“Özel öğretim kurumları üzerinden gidersek müfredatın yüzde 20’si her zaman uzaktan eğitim yoluyla verilebilsin. Yabancı dil eğitiminde yurt dışından o dili iyi şekilde bilen birine ihtiyaç varsa, ders uzaktan eğitimle verilebilir. Özel öğretim kurumlarımız istedikleri takdirde dünyanın herhangi bir yerinde en iyi yabancı dil hocasını bulup öğrenciyle buluşturabilecek. Sınıf ortamında yine öğretmen kalacak; otorite olarak. İkisi birlikte not verebilecek. Bunu ön çalışma olarak özel öğretim kurumlarında yabancı dilde başlattık. Arkasından diğer branşlarda da çalışmalar yapılacak ama tüm eğitim kurumlarımızda kalıcı hale getirmeyi planlıyoruz.”

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.