2019-YÖKDİL Sınava Giriş Belgesi Yayınlandı

2019-YÖKDİL Sınava Giriş Belgesi Yayınlandı

 

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL), 03 Kasım 2019 tarihinde gerçekleşecek. Adayların sınava girecekleri bina/salonlar bugün itibariyle açıklandı. Adaylar, sınava girecekleri yeri gösteren Sınava Giriş Belgesine ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr/ adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ulaşabilirler.

YÖKDİL sınavı için adayların 3 Kasım 2019 tarihinde saat 10.00’dan önce sınav salonlarında bulunmaları gerekmektedir.

 

Sınavda Yanınızda Olması Gerekenler:

  • ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr/ adresinden T.C. Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak edineceğiniz sınav giriş belgesi yanınızda olmalıdır. Bu belgeyi sınavdan 10 gün öncesinden başlayarak siyah-beyaz ya da renkli çıktı olarak alabilirsiniz. Belgede sınav merkezi, bina, salon ve fotoğrafınız yer almalıdır.
  • Nüfus cüzdanı, T.C. Kimlik Kartı ya da geçerlilik süresi dolmamış pasaportun yanınızda olması veya geçerlilik süresi dolmamış pasaport dışında, Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Mavi Kartlar, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı KKTC Kimlik Kartı geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilecektir.

– Bunların dışında; sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.

Sınava Girerken Yanınızda Bulunmaması Gerekenler:

Sınavın yapılacağı gün güvenlik tarafından üstünüz aranarak içeri alınmaktasınız. Bu sebeple yanınızda olmaması gereken şeyler olmadan giderseniz vakit kaybetmeden sınav salonuna geçebilirsiniz. Olabildiğince sade takısız ve metal eşyadan arınarak gitmelisiniz. Bir de unutulmaması gereken şey sınav saatinden en az 1 saat önce orada olmanızda yarar var. Çünkü güvenlik tarafından aranma işlemleri için sıra oluşmaktadır.
Sınava giderken yanınızda olması yasak olan araç gereçler:

  • Adayların sınavda kullanacakları kalem, silgi, kalemtıraş ve peçete gibi araç gereçler ÖSYM tarafından sağlandığı için yanınızda bulunması yasaktır. Sadece etiketi çıkarılmış pet su şişesi bulunabilir.
  • Sınavın yapıldığı her bir salonda en az bir adet duvar saati olduğundan yanınızda kol saati,
  • Çanta, cüzdan, cep telefonu, anahtar, kulaklık, kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş vb. takılar,
  • Metal para gibi metal içerikli eşyalar (basit başörtü iğnesi ve ince metal tokalı kemer hariç),
  • Çeşitli plastik ve güneş gözlüğü dâhil cam eşyayla (şeffaf/numaralı gözlük hariç), banka/kredi kartı, ulaşım kartı vb. kartlar,
  • Cep bilgisayarı, sözlük işlevi olan elektronik aygıt, hesap makinesi vb. her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihaz ve her türlü elektronik/mekanik cihaz,
  • Kâğıt, defter, kitap, ders notu, sözlük, dergi, gazete vb. yayınlar, pergel, açıölçer, cetvel, hesap makinesi vb. araçlar,
  • Su hariç yiyecek, içecek vb. gıda/tüketim maddeleriyle, ilaç, alçı, sargı bezi, koltuk değneği vb. sağlık malzemeleri ve araçlarla adayların gelmeleri kesinlikle yasaktır.
Oylamak ister misiniz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.