2020 DGS Ek Tercih İşlemleri Başladı

05.11.2020
507
A+
A-
2020 DGS Ek Tercih İşlemleri Başladı

2020 DGS Ek Tercih İşlemleri Başladı

ÖSYM’nin yaptığı açıklamaya göre 2020 DGS ek tercih işlemleri, 5 – 11 Kasım 2020 tarihleri arasında yapılacak. Adayların en geç 11 Kasım 2020 tarihinde saat 23.59’a kadar işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Bireysel olarak başvuruda bulunacak adaylar  ÖSYM Aday İşlemleri Sayfası üzerinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile giriş yaparak tercihte bulunabilirler.  Ek yerleştirme tercih ücreti 20,00 TL olup ÖSYM’nin e-İŞLEMLER sayfasında yer alan ÖDEMELER kısmından kredi kartı/banka kartı ile ödemeler yapılabilmektedir. Tercih işlemi yapıldıktan sonra mutlaka ücretin yatırılması gerekmektedir. Aksi takdirde işlemler geçersiz sayılacaktır.

2020 DGS için ek tercih yapacak adayların, 2020 DGS Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Küçük ve En Büyük Puanlar tablosunu incelemelerinde ve 2020 DGS Ek Yerleştirme ile İlgili Açıklamaları okumalarında yarar var.

DGS’ye Kimler Başvurabilir?

  • Meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olmuş olanlar ve son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olanlar,
  • Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti meslek yüksekokullarında son sınıf öğrencileri ve mezunları ile aynı koşullarda yurt dışından mezun olup denkliği kabul edilenler,
  • Meslek yüksekokulu son sınıf öğrencileri ve mezunları, kendi alanlarındaki özel yetenek sınavı veya merkezî sistemle öğrenci alan lisans programlarına dikey geçiş yapmak isteyenler, DGS sınavına başvurabilirler.

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.