2020 KPSS Ön Lisans Branş Sıralaması AİS’de!

30.11.2020
559
A+
A-
2020 KPSS Ön Lisans Branş Sıralaması AİS’de!

2020 KPSS Ön Lisans Branş Sıralaması AİS’de!

2020 KPSS Ön Lisans branş bazında sıralamalar ÖSYM Aday İşlemleri Sayfasından açıklandı. Adaylar T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile giriş yaparak branş bazında kaçıncı sırada yer aldıklarını öğrenebilirler.

Sisteme T.C. Kimlik numaranız ve aday şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sol tarafta yer alan Başvurularım/Tercihlerim sekmesine, ardından çıkan ekranda 2020 KPSS Ön Lisans butonuna tıklayınız. Sonraki adımda, üstte yer alan “branş bazında sıralama” sekmesini seçin. Buradaki listeden sınava katıldığınız alanı / bölümü seçerek kaçıncı sırada yer aldığını öğrenebilirsiniz.

Kendinizi değerlendirmenizi sağlayacak bu uygulamaya bakmanızda yarar var. Şunu da belirtmek gerekir ki branş bazında sıralama işlemlerinin yerleştirme işlemlerine hiçbir etkisi bulunmamaktadır. Sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bunun dışında herhangi bir amaçla kullanılamaz.

Branş Bazında Sıralamalar İle İlgili Teknik Bilgi

Branş bazında yapılan sıralamalara mezuniyet durumu alanı hem “Mezun” hem de “Okuyor” olan adayların dahil edilmesi, farklı puana sahip olan adayların belli branşlarda aynı sıralamaya sahip olması, branşında yerleşen aday olmamasına rağmen bir önceki sıralamaya göre sıralamanın artması ve azalması, ÖSYM tarafından kadrolu programlara yapılan merkezi yerleştirmeler dışında kalan atamaların (Öğretmen Atamaları, A Grubu Kadro Atamaları vb.) branş bazında sıralamalara etkisi gibi konuları merak edenler için ÖSYM’nin yayımlamış olduğu Branş Bazında Sıralamalar Hakkında Teknik Açıklama‘ya göz atabilirsiniz.

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.