2020 KPSS Ön Lisans Sonuçları Açıklandı!

26.11.2020
133
A+
A-
2020 KPSS Ön Lisans Sonuçları Açıklandı!

2020 KPSS Ön Lisans Sonuçları Açıklandı!

25 Ekim 2020 tarihinde gerçekleştirilen KPSS Ön Lisans sınavının sonuçları 26 Kasım itibarıyla açıklandı. Adaylar sınav sonuçlarını https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile giriş yaparak öğrenebilir.

Sınava katılanlar https://ais.osym.gov.tr/ adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile giriş yaptıktan sonra girdikleri sınavı seçip ardından “cevap kâğıdı görüntüle” sekmesine tıklayarak sınavda kullandıkları cevap kâğıdının görüntüsünü ve soruların doğru cevaplarını görüntüleyebilir. Sorulara ve cevaplara erişim 10 gün boyunca devam edecek.

KPSS Ön Lisans sınavına 2 yıllık ön lisans programlarından mezun olanlar katılabilmektedir. Adaylara bu sınavda Genel Yetenek – Genel Kültür testinden 60 soru sorulmakta. Alınan puanlar 2 yıl geçerlidir. 2020 KPSS Ön Lisans sınavına katılan adayların da sınav sonucu 2022 yılına kadar geçerli olacak. 2022’de yapılacak sınav sonrası sonuçlar geçerliliğini yitirecek.

ösym 2020 kpss ön lisans sonuçları

KPSS Ön Lisans Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

2020 KPSS Ön Lisans sonuçlarının açıklanmasının ardından ÖSYM B grubu kadrolar için tercih kılavuzu yayımlayacak. Kılavuzda kamu kurum ve kuruluşlarına ait B grubu kadrolar için gerekli koşullar ve kontenjanlar belirtilecek. Belirtilen özelliklere ve açıklamalara göre adaylar tercihlerini yapabilecek.

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.