2020-Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Sınav Başvuruları Başladı!

07.01.2020
629
A+
A-
2020-Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Sınav Başvuruları Başladı!

2020-Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Sınav Başvuruları Başladı!

2020-MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı 29 Mart 2020 Pazar günü gerçekleştirilecek. Sınava başvurular 7 Ocak-10 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılacak. Adaylar başvurularını ÖSYM aday sayfasından  bireysel olarak ya da ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla gerçekleştirebilecekler. Sınav ücreti 100 TL’dir. Geç başvuru tarihi, 25 Şubat 2020 olup geç başvuru gününde belirlenen sınav ücreti 150 TL’dir.

Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına Nasıl Başvurulacak?

Milli Savunma Üniversitesi Sınavına başvuran adayların ayrıca Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları 2. Seçim aşamasına katılabilmek için başvurmaları gereken sınavlar ve tarihleri:

 • 6 Şubat – 3 Mart 2020 tarihinde 2020-YKS’ye başvurmaları gerekiyor.
 • Harp Okulları için 2020-TYT (1. Oturum) ile 2020-AYT’ye (2. Oturum) girmeleri gerekmektedir.
 • Astsubay Meslek Yüksekokulları için 2020-TYT (1. Oturum) sınavına girmeleri gerekmektedir.
Harp Okullarına kadın ve erkek, Astsubay Meslek Yüksekokullarına sadece erkek öğrenci alınacaktır.

2020 MSÜ Başvurusu Nasıl Yapılır?

 • ÖSYM’de aday işlemleri için kaydı ve fotoğrafı bulunmayan adayların başvurularını ÖSYM’nin belirlediği merkezlerde yapmaları gerekmektedir. Bu merkezleri http://www.osym.gov.tr adresinden öğrenebilirsiniz.
 • Kaydı ve fotoğrafı bulunan adaylar ise başvurularını, bireysel olarak internet aracılığıyla https://ais.osym.gov.tr/ adresinden ya da istedikleri bir başvuru merkezinden yapabilirler.
 • ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr/ adresinden ilana tıklayarak T.C. Kimlik numaraları ve aday işlemleri şifreleri ile giriş yapmalılar.
 • Karşılarına çıkan bilgilerin doğruluğunu kontrol edip gerekli bilgileri de girmeleri gerekmektedir.
 • Daha sonra adaylar sınav ücretini yatırarak sınav başvurularını tamamlamalıdır. Ödeme yapmayan adayların sınav başvuruları geçersiz sayılmaktadır.
 • Adayların ödemesi gereken sınav ücreti 100 TL olup ister ÖSYM’nin kılavuzda belirttiği bankalardan birine isterlerse ÖSYM’nin sitesindeki e-İşlemler kısmında yer alan Ödemeler bölümünden kredi kartı/banka kartı ile sınav ücretini yatırabilirler. Bankaya giderek ücret yatırmak isteyen adayların banka görevlisine başvuruda bildirdikleri T.C. kimlik numarasını ve sınav ücretini yatıracağını bildirmesi, bankadan aldıkları dekont üzerindeki T.C. Kimlik Numarası, adı, soyadı ve sınav adı bilgisini kontrol etmeleri ve dekontu saklamaları gerekiyor. Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden internet bankacılığı aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilirler.
 • Adaylar ödeme işlemlerini de yaptıktan sonra ÖSYM’nin sayfasından başvuru belgelerinin çıktısını almaları gerekmektedir. Daha sonra oluşabilecek bir aksilikte kanıt olarak kullanabilmeleri için bu tavsiye ediliyor.
 • Geç başvuru günü  25 Şubat 2020 tarihi olarak belirlenmiş olup en geç saat 23.59’a kadar başvuru işlemlerini gerçekleştirip sınav ücretini de adayların yatırması gerekmektedir. Geç başvuru gününde işlemlerini gerçekleştirecek olan adayların sınav ücreti 150 TL olarak belirlenmiş olup adayların bankalardan ücret ödemesi yapması kabul edilmemektir.
 • Harp Okullarına ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına başvuracak adaylar için ayrıca belirtilen YKS başvuru tarihleri unutulmamalıdır.

 

MSÜ Başvuru Şartlarını detaylı olarak incelemek için ÖSYM kılavuzunu inceleyebilirsiniz: https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2020/MSU/kilavuz06012020.pdf

 

Oylamak ister misiniz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.