2021 LGS İkinci Nakil Sonuçları Açıklandı!

09.08.2021
255
A+
A-
2021 LGS İkinci Nakil Sonuçları Açıklandı!

2021 LGS İkinci Nakil Sonuçları Açıklandı!

2021 LGS ikinci nakil sonuçları açıklandı! Yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarına meb.gov.tr adresinden erişebilirsiniz.

2-6 Temmuz tarihlerinde yapılan ikinci nakil dönemi tercihlerinin sonuçlanmasıyla merkezi olarak yürütülen ana yerleştirme süreci tamamlanmış oldu. Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, iki nakil sürecinde de hiçbir okula yerleşemeyen öğrencilerin, yerleştirme ve nakil komisyonları aracılığıyla okullara yerleştirileceğini söyledi. Bu öğrencilerin başvurularının ise komisyonlarca 9 – 13 Ağustos tarihleri arasında alınacağını ve 20 Ağustos itibarıyla tüm öğrencilerin liselere yerleşmiş olacağını belirtti.

2021 LGS Birinci Nakil Sonuçları Açıklandı!

2021 LGS birinci nakil sonuçları açıklandı! Yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçlarına meb.gov.tr adresinden erişebilirsiniz.

MEB Bakan yardımcısı Mahmut Özer’in yaptığı açıklamada tercih yapan öğrencilerin yüzde 93’ünün istedikleri okullara yerleştirildiğini, bu oranın birinci nakil dönemi ile yüzde 96’ya yükseldiğini belirtti. Sınavla öğrenci alan okulların doluluk oranının ise yüzde 98 olduğu açıklandı.

İkinci nakil süreci için tercihler, 2-6 Ağustos tarihleri arasında yapılacak ve 9 Ağustos tarihinde sonuçlar açıklanacak.

2021 LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı!

Merakla beklenen 2021 LGS yerleştirme sonuçları açıklandı! Adaylar sonuc.meb.gov.tr adresinden hangi okula yerleştirildiklerini öğrenebilirler.

30 Haziran 2021 tarihinde LGS sonuçlarının açıklanması ile başlayan tercih sürecinin ilk adımı tamamlandı. 26 Temmuz’dan itibaren yerleştirmeye esas 1. nakil tercih başvuruları başlıyor. Yani istediği yere yerleşemeyenler ve değişiklik yapmak isteyenler 26- 30 Temmuz tarihleri arasında tekrar tercihte bulunabilecekler. Yerleştirmeye esas 1. nakil sonuçları 2 Ağustos 2021 tarihinde ilan edilecek.

Yerleştirmeye esas 2. nakil tercih başvuruları ise 2 – 6 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 2. nakil sonuçları da 9 Ağustos 2021 tarihinde açıklanacak.

2021 LGS Sonuçları Açıklandı!

2021 LGS sonuçları 30 Haziran itibarıyla açıklandı. Öğrenciler http://sonuc.meb.gov.tr/ adresi üzerinden T.C. Kimlik numaraları ve doğum tarihlerini girerek sınav sonuçlarını öğrenebilirler.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan rapora göre sınava 36 farklı ilden katılan 97 öğrenci tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan aldı. Puanların 100 ile 500 arasında değiştiği dağılımda öğrencilerin yüzde 5,61’i, 400-500 puan aralığında yer aldı. Öğrencilerin en yoğun bulunduğu puan aralığı (yüzde 62,17) ise 200-299 oldu.

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında sınavla öğrenci alacak okulların kontenjanları ile geçen yılki yüzdelik dilimleri, tercih döneminde öğrencilere rehberlik etmesi açısından Bakanlık tarafından yayımlandı.

Öğrenciler kendi yüzdelik dilimlerini okulların geçen yıl oluşan taban ve tavan yüzdelik dilimleri ile karşılaştırarak tercih edecekleri okullar hakkında fikir edinebilecekler.

Ayrıca yerel yerleştirme kapsamında sınavsız olarak öğrenci alan okulların kayıt bölgelerine göre tercih tabloları da açıklandı. Aşağıdaki bağlantılardan bu verilere erişebilirsiniz.

İlgili diğer yazılar :

2021 LGS Tercihleri Nasıl Yapılacak?

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.