2021 YKS Çalışma Programı Nasıl Hazırlanır?

2021 YKS Çalışma Programı Nasıl Hazırlanır?

2021 YKS Çalışma Programı Nasıl Hazırlanır?

Sevgili YKS Adayları,
2021 YKS çalışma programı nasıl hazırlanır,
2021 YKS için ders programı hazırlarken nelere dikkat etmeli?
Bu sorular aklınızı kurcalıyor ve ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız
rehber öğretmenimizin sizler için hazırladığı videoya
göz atabilirsiniz.

Hepinize YKS çalışmalarınızda başarılar ve sağlıklı günler dileriz!

  • YKS Tayfa’nın Ders Programı Hazırlarken Dikkat Etmesi Gerekenler:

2021 YKS ders çalışma programı hazırlama tüyoları :

  • Ders çalışma programı hazırlamanın size sağlayacağı en büyük fayda öncelikle her gün “ne çalışacağım” diye düşünmenizi engelleyerek vakit kaybını önleyecektir.
  • Program hazırlamaya başlamadan önce günlük yaptığınız şeyleri düşünün. Okul, yemek, uyku gibi günlük hayatınızdaki rutinlerden sonra size ne kadar süre kalıyor? Bu kalan süreyi ders çalışmak için düzenleyin.
  • Programı oluştururken bir sayısal bir sözel derse yer vererek ya da sevdiğiniz bir dersin ardından zorlandığınız bir derse yer vererek ilerleyin.
  • Ders aralıklarınız en az 40 – 45 dakika olmalı ve her ders aralığından sonra 10-15 dakika mola vermelisiniz.
  • Bir dersin önce konu çalışmalarına yer vermeli, ardından o konuya ait test çözmelisiniz. En son olarak da çözdüğünüz testteki yanlışlarınızı öğrenmelisiniz. Bundan dolayı programınız Konu + Test Çözümü + Yanlışların Doğrusunu Öğrenme Zamanı şeklinde ilerlemeli.
  • Hazırladığınız programı kararlı ve tutarlı bir şekilde 21 gün boyunca uygularsanız ders çalışma alışkanlığı edinirsiniz. 21 günlük süre kişiden kişiye değişebilir ama bu süre sonunda belli bir disiplinle ders çalışma alışkanlığı edinmiş olursunuz.
  • Bir aksilik olduğunda, programınıza uyamadığınızda bunu telafi edebilmek için belli bir gün, belli bir saat aralığı belirleyin. Mesela pazar günleri 16.00 ile 19.00 arası haftalık telafi gününüz olsun. Eğer hafta içinde böyle bir durumla karşılaşmadıysanız o aralık sizin kendinize ayıracağınız ödül saati olabilir.

TYT ve AYT Deneme Sınavı Takip Çizelgesi için tıklayın.

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.