4 Ocak 2021’e Kadar Uzaktan Eğitim Yapılacak!

19.11.2020
185
A+
A-
4 Ocak 2021’e Kadar Uzaktan Eğitim Yapılacak!

4 Ocak 2021’e Kadar Uzaktan Eğitim Yapılacak!

4 Ocak 2021’e kadar uzaktan eğitim mi yapılacak?
Okullar Ne Zamana Kadar Kapalı Olacak? Uzaktan Eğitime Devam Mı Edilecek?
Sınavlar Yüz Yüze Mi Olacak? Sınavlar Ne Zaman Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, dünyada ve ülkemizde Covid-19 salgının artışa geçmesiyle 20 Kasım 2020 Cuma gününden 4 Ocak 2021 Pazartesi gününe kadar okul öncesi eğitim hariç; resmî, özel, örgün ve yaygın eğitimin tüm kademelerinde uzaktan eğitim aracılığıyla dersler yapılacak.

Uzaktan eğitim haftalık ders programları, okul yönetimleri koordinesinde öğretmenler tarafından öğrencilere iletilecek. Uzaktan eğitim; TRT EBA, canlı sınıf uygulamaları, EBA internet platformu, basılı ve dijital yardımcı kaynaklarla devam edecek.

Özel Okullar ve Destekleme Kursları Açık Olacak Mı?

Devlet okullarının yanı sıra özel eğitim kurumları, özel öğretim kursları, destekleme ve yetiştirme kursları bu kapsamda yer alarak yüz yüze eğitim veremeyecek. BİLSEM’ler de şu an için ertelendi.

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde sadece bireysel eğitimler yüz yüze yapılacak. Grup eğitimleri yapılmayacak. Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinde (RAM) ilk defa tanı alacak olanlar için yüz yüze hizmet verilecek. Bu süreçte okullar arası nakil başvurularında 18 Kasım 2020’ye kadar yapılan başvurular, işleme alınacak. 31 Aralık 2020’ye kadar yeni başvuru alınmayacak.

Sınavlar Yüz Yüze Mi Yapılacak? Sınavlar Ne Zaman Yapılacak?

31 Aralık 2020’ye kadar yüz yüze veya uzaktan hiçbir sınav yapılmayacak. Salgının seyrine göre sınavlarla ilgili gerekli planlamalar yapılarak okul yönetimleri ve öğretmenler aracılığıyla öğrencilere duyurulacak.

Öğrenciler yapılacak sınavlarda yüz yüze ve uzaktan eğitimle yapılan derslerin tamamından sorumlu olacaklar. Sınavlar şu an için sadece ertelenmiş durumda. Bu nedenle öğrenciler çalışmalarına ara vermeden devam etmeliler.

Merkezî sınavlara hazırlanan öğrenciler için sınav müfredatı uzaktan eğitim sürecine uyumlu hâle getirilecek. Ayrıntılar önümüzdeki haftalarda kamuoyu ile paylaşılacak.

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.