Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) Yaz Okulu Sınav Yerleri Açıklandı!

12.09.2019
424
A+
A-
Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) Yaz Okulu Sınav Yerleri Açıklandı!

Anadolu Üniversitesi (Açık Öğretim Fakültesi) 10 Eylül Salı günü itibari ile yaz okulu sınav yerlerinin belli olduğunu açıkladı.

Sınav Giriş Belgesini Nasıl Alabilirim?

Bu sene ilk defa uygulanacak olan yaz okulu sınavları 14-15 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Sınav yerlerini öğrenmek isteyen ve internet üzerinden sürekli sorgulama yapan açık öğretim öğrencileri nihayet sınav yerlerini öğrenebilecekler.

Resmi Facebook adresi aracılığı ile yaz okulu sınav yerleri için duyuru yapan Anadolu Üniversitesi, yapmış olduğu duyuruda “Yaz okulu için sınav giriş belgeleri yayınlandı. Belgenize öğrenci otomasyonundan erişebilirsiniz” ifadesini kullanarak Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi öğrencilerini bilgilendirdi.

Fotoğraflı sınav giriş belgelerini öğrenciler www.anadolu.edu.tr/acikoğretim adresinden temin edebilirler. Bunun için “Öğrenci Girişi” bağlantısı ile TCKN ve şifreleri ile oturum açarak ya da AÖF bürolarından temin edebilirsiniz.

Kimler Yaz Okulunda Yapılan Sınavlara Giremez?

Sonbahar ya da İlkbahar Döneminde girmiş olduğu son sınavda kopya nedeni ile sınavı geçersiz olan öğrenciler yaz okuluna kayıt yaptırsalar da kopya çekme suçunun yapıldığı dönemi izleyen ilk sınava giremez. Dolayısıyla ilk sınavda yaz okulu sınavı olacağından bu durumdaki öğrenciler sınava giremezler.

Kimler Yaz Okuluna Girebilir?

  • Yaz okuluna kayıt yenileten ya da yeniletmeyen, açık öğretim sistemine göre öğrenim gören tüm Fakülte öğrencileri kayıt yaptırabilir.
  • 2018-2019 öğretim yılında son kez yapılacak üç ders sınavına girme hakkı bulunan öğrenciler yaz okullarına başvursalar da bu durumdaki öğrenciler üç ders sınavına katılamazlar.
  • Açık Öğretim öğrencileri, üst yarı yıl ya da alt yarı yıllardan almadıkları dersleri yaz okullarında en fazla 5 ders olarak alabilirler.
  • Öğrenciler öğrenim gördükleri programda FF harf notlu dersi/dersleri olan öğrenciler yaz okulunda bu dersi ya da dersleri alabilirler.
  • Genel Not Ortalaması (GNO) 2,00’ın altındaki öğrenciler, koşullu olarak geçtikleri dersleri CD, DC ve DD harf notu aldıkları ders ya da dersleri yaz okulundan alabileceklerdir.

Öğrenciler sisteme www.anadolu.edu.tr/acikoğretim adresinden girebilir veya Açık Öğretim Fakülteleri Bürolarına giderek bizzat ilgili kişilerden bilgi alabilirler.

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.