Açık Öğretim Lisesi Ek Sınav Tarihleri

03.08.2019
264
A+
A-
Açık Öğretim Lisesi Ek Sınav Tarihleri

Açık Öğretim Lisesi Ek Sınav Tarihleri

Her yıl olduğu gibi Milli Eğitim Bakanlığı bu yılda Açık öğretim liselerinde (AÖL) öğrenim gören öğrenciler için ek sınav hakkı tanıyarak öğrencilere bir fırsat daha verdi.

Ek Sınav Hakkından Yararlanmak İçin Adaylar Ne Yapmalıdır?

Ek sınav hakkından yararlanmak için müracaat tarihi 29 Temmuz 2019- 1 Ağustos 2019 tarihleri arasında müracaat edilmelidir. Son günün 1 Ağustos 2019 olduğu bu başvuru için adaylar 1 Ağustos’ta tüm işlemlerini tamamlamış ve müracaatını yapmış olması gerekir. Kayıt işlemi otomatik olarak yenilenmediği için adayların sırası ile izlemesi gereken yol şöyledir.

Kayıt İçin Yapılması Gerekenler

  • Öncelikle adaylar anlaşmalı olan bankalara (Ziraat bankası, Halkbank, Vakıfbank) katılım ücretini yatırmalıdır. Katılım bedeli 30 TL’dir. Belirtilen bankalardan herhangi birine 30 TL yatırdıktan sonra makbuzunu da almalıdır.
  • Ardından banka makbuzu ile birlikte Halk eğitim müdürlüğüne başvuruda bulunarak, öğrencilik durumlarını ek sınav için aktif ettirmeleri gerekmektedir.
  • Halk eğitim merkezindeki görevli olan personel sizi yönlendirecektir. Fakat mutlaka öğrencilik durumu aktif edildikten sonra ek listede bulunan sınav merkezlerinden biri seçilmelidir. Çünkü ek sınav listesinde her il vardır fakat her ilçe yoktur ve sınav her ilçede olmayabilir. Bu sebeple adaylar kendi ikametine en yakın ilçeyi işaretleyerek işlerini kolaylaştırmalıdır.

Açık Öğretim Lisesi Ek Sınav Başvuru Detayları Nelerdir?

  • Ek sınav başvuru tarihi; 29 Temmuz 2019- 1 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılmalıdır.
  • Ek sınav ders seçim tarihi de 29 Temmuz 2019- 1 Ağustos 2019 dur.
  • Ek sınav tarihi; 31 Ağustos 2019- 1 Eylül 2019 tarihleri arasındadır.
  • Katılım bedeli; 30 TL olup, Ziraat Bankası, Vakıf Bank ya da Halk Bankasına yapılacaktır.

Belirtilen tarihlerde gereken müracaatları tamamlayarak ek sınav hakkınızı kullanabilirsiniz.

Oylamak ister misiniz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.