Adalet Bakanlığı Sınav Sonuçları Açıklandı!

23.01.2020
688
A+
A-
Adalet Bakanlığı Sınav Sonuçları Açıklandı!

Adalet Bakanlığı Sınav Sonuçları Açıklandı!

2019 Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı yazılı sınavı 29 Aralık 2019’da gerçekleştirildi. ÖSYM’nin takvimine göre Adli Yargı, Adli Yargı-Avukat, İdari Yargı için yazılı sınav sonuçları bugün itibariyle açıklandı. Adaylar https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinden T.C. Kimlik numaralarını ve aday şifrelerini girerek sınav sonuçlarını öğrenebilirler.

Sınava katılanlar  https://ais.osym.gov.tr/ adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile giriş yaparak sınavda yaptıkları işaretlemeleri ve soruları da görüntüleyebilirler. 10 gün süre ile “Cevap Kağıdı Görüntüleme” sistemi açık tutulacak.

Adli Yargı Sınavında; Genel Başarı Puanı sıralamasına göre en yüksek puan alan adaydan başlanmak üzere ilan edilen kadronun (1000) iki katı fazlası olan 3000 aday mülakata katılmaya hak kazanacaktır. 3000. aday ile aynı puanı alan adaylar da Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak mülakata çağrılacaktır. 70 ve üzeri puan alanların sayısı 3000’e ulaşmadığı takdirde sadece 70 ve üzeri puan alan adaylar mülakata çağrılacaktır.

Adli Yargı-Avukat Sınavında; Genel Başarı Puanı sıralamasına göre en yüksek puan alan adaydan başlanmak üzere ilan edilen kadronun (200) iki katı fazlası olan 600 aday mülakata katılmaya hak kazanacaktır. 600. aday ile aynı puanı alan adaylar da Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak mülakata çağrılacaktır. 70 ve üzeri puan alanların sayısı 600’e ulaşmadığı takdirde sadece 70 ve üzeri puan alan adaylar mülakata çağrılacaktır.

İdari Yargı Sınavında; Genel Başarı Puanı sıralamasına göre en yüksek puan alan adaydan başlanmak üzere ilan edilen kadronun (100) iki katı fazlası olan 300 aday mülakata katılmaya hak kazanacaktır. 300. aday ile aynı puanı alan adaylar da Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak mülakata çağrılacaktır. 70 ve üzeri puan alanların sayısı 300’e ulaşmadığı takdirde sadece 70 ve üzeri puan alan adaylar mülakata çağrılacaktır.

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.