AÖF Kayıt Yenileme Bugün Başlıyor

AÖF Kayıt Yenileme Bugün Başlıyor

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinde okuyan öğrenciler için kayıt yenileme işlemleri bugün itibariyle başlıyor. Öğrenciler 7-18 Ekim 2019 tarihleri arasında kayıtlarını yenileyebilecekler.

Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Öncelikle https://aof.anadolu.edu.tr/kayit/  adresinden “kayıt yenileme” tıklanarak e-posta ya da T.C. Kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılması gerekmektedir. Sonra ders seçimi yapılarak dersler belirlenmelidir. Ardından yapılan işlem onaylanmalıdır. Onaylanmazsa işlem geçersiz sayılacaktır. En son aşama ise ödeme işlemleridir. Kayıt yenileme için ödemeler Ziraat Bankasına kredi kartı/banka kartı ile, internet bankacılığı ile, ATM’den ya da mobil bankacılık işlemlerinden birisiyle gerçekleştirilebilir. Kayıt yenilemenin son günü internet, ATM ve mobil bankacılık aracılığıyla saat 23.30’a kadar ödeme yapılabilir.

Kayıt Yenileme İçin Ne Kadar Ücret Yatırılacak?

Staj/uygulama dersi bulunmayan programlarda alt limit 220 TL iken tekniker unvanı veren programlarda ise alt limit 240 TL olup dersin kredisine göre değişim göstermektedir. Eğer ücret ödenmezse öğrencilik durumu pasif hale geçecektir.

 

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.