AÖL Kayıt Tarihlerinde Son Gün

24.09.2019
148
A+
A-
AÖL Kayıt Tarihlerinde Son Gün

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 1. dönem kayıt ve kayıt yenileme işlemleri, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayımladığı iş takvimine göre 21 Ağustos-27 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kayıt İşlemleri İçin Neler Yapılacak?

İlk defa kayıt yaptıracak olanlar 30 TL ücreti anlaşmalı bankalara ve 5 TL ücreti ise kayıt yaptırdıkları Halk Eğitim veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü okul aile birliğinin vereceği banka hesap numarasına yatırarak ödeme işlemlerini gerçekleştirmiş olacaklar.  Daha sonrasında kayıt işlemleri için en yakın irtibat bürosuna istenen belgelerle ve banko dekontuyla gidilerek kayıt işlemleri yaptırılacak.  Bu işlemden sonra öğrencilik durumu aktif hale gelecek ve 18 Ekim 2019 tarihine kadar ders seçme işlemi yapılabilecek.

2018-2019 eğitim-öğretim yılı 4. dönem aktif olan öğrenciler (ek sınava girecek olanlar) kayıt ücretlerini sınav sonrası yatırabilirler.

1. Dönem Sınavları Ne Zaman?

MEB’in duyurusuna göre AÖL 1. dönem sınav tarihleri 7-8 Aralık 2019 tarihinde toplamda dört oturumda gerçekleşecek. Sınava giriş yerleri ise 4 Aralık’ta belli olacak.

Oylamak ister misiniz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.