AÖL Sınav Yerleri Açıklandı Mı?

03.12.2019
722
A+
A-
AÖL Sınav Yerleri Açıklandı Mı?

Açıköğretim Lisesi öğrencilerinin 1. Dönem sonu sınavlarının 7-8 Aralık 2019 tarihinde yapılması bekleniyor. Öğrencilerin sınava nerede girecekleri, MEB’in yayınladığı iş takviminde belirtildiği üzere 4 Aralık’ta belli olacak.

AÖL Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin sınav giriş belgelerini alabilmek için aol.meb.gov.tr veya http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx adresinden giriş yapmaları gerekmektedir. Siteye girdiklerinde sağ üst kısma tıklayarak “Sisteme Giriş” bölümüne girmeliler. Burada da karşılarına çıkan sekmelerden “Öğrenci Girişi” sekmesine tıklamalılar. Karşılarına çıkan sayfanın sağ kısmındaki ” Öğrenci Giriş Ekranı” bölümünde istenen bilgilerden T.C. Kimlik veya Öğrenci Numarası ile şifrelerini girerek sınav yerlerini öğrenebilirler.

Sınava Girişte Gerekli Belgeler Neler?

Açık Öğretim Lisesi Öğrenci Kartı

Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi

Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı

Sınava Giriş Belgesi veya Açık Öğretim Lisesi Öğrenci Kartı yanında bulunmayan öğrenciler geçerli bir nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport belgesiyle sınav salonunda bulunmaları halinde yoklama listesinde de adları bulunuyorsa sınava alınacaklardır.

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.