Ara Sınıflar Yarıyıl Tatilini Nasıl Değerlendirmeli?

Ara Sınıflar Yarıyıl Tatilini Nasıl Değerlendirmeli?

Ara Sınıflar Yarıyıl Tatilini Nasıl Değerlendirmeli?

Ara sınıflar yarıyıl tatilini nasıl değerlendirmeli? 5, 6 ve 7. sınıflar yarıyıl tatilinde neler yapmalı? 9, 10 ve 11. sınıflar yarıyıl tatilinde neler yapmalı?

Ara Sınıflar Yarıyıl Tatilinde Neler Yapmalı?

Ara sınıflar yani 5, 6, 7 ile 9, 10 ve 11. sınıflar bu yarıyıl tatilinde nasıl bir yol izlemeliler? Sömestr tatilini sadece dinlenerek mi yoksa ders çalışarak mı geçirmeliler?

  • Öncelikle ilk dönemi gözden geçirerek bir değerlendirme yapın. Eksik ve zayıf olduğunuzu düşündüğünüz dersler ve konular varsa bunları belirleyin.
  • Bu derslerin ve de konuların ağırlıkta olduğu bir ders çalışma programı hazırlayın.
  • Programda konu çalışmasının ardından mutlaka test çözümüne yer verin. Sonrasında çözemediğiniz ya da boş bıraktığınız soruların doğrusunu öğrenmeye vakit ayırın.
  • Bu çalışmanın dışında kendinize ve hobilerinize vakit ayırın. Kitap okuma alışkanlığınız yoksa bu süreçte bu alışkanlığı edinebilirsiniz. İşe ilginizi çeken bir kitapla başlamanız alışkanlığı edinmenizi kolaylaştıracaktır.
  • Kitap okuma alışkanlığı olan biriyseniz de yazma alışkanlığı edinebilirsiniz. Günlük ya da anı defteri tutabilir; hikâye, masal, senaryo vb türlerde metinler yazabilirsiniz.

Hepinize sağlıklı ve güzel bir tatil dileriz!

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.