Arda Ayten’in Başarısı Şans Mı?

07.10.2019
220
A+
A-
Arda Ayten’in Başarısı Şans Mı?

Kim Milyoner Olmak İster yarışma programında geçen sezon 29 Haziran’da yarışmacı olan Arda Ayten, bu sezonun başlamasıyla büyük ödülü alarak gündeme oturdu. Yarışmacının kitap okuma alışkanlığıyla ilgili söyledikleri herkesten takdir toplamış ve gündem yaratmıştı. Daha fazla kitap okumak istediğini fakat imkanları çerçevesinde yılda 150 kitapla sınırlı kaldığından bahseden 19 yaşında olan Arda Ayten, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde Tıp Fakültesi öğrencisi.

Arda Ayten, yarışmada 12. soruya gelerek 1 milyonun sahibi oldu. Parayla ne yapacağı sorulduğunda verdiği yanıt şöyle: “Gelecek yaz, öğrenebildiğim kadar dil öğreneceğim, kitaplarımın hepsini kendim basacağım ve bir öğrenci olarak öleceğim. Yarışmadan önceki gelirlerimle belli başlı sayıda kitap okumuştum, şimdi 1 milyon lirayı düşününce 50 bine yakın kitap alabilirim. Bu ömrüm boyunca okuyamacağım bir sayı. İlk günlüğümü yazacağım.”

Ne kadar para kazanırsa kazansın öğrenmekten vazgeçmeyeceğini ifadelerinden anladığımız Arda Ayten’nin yarışmadaki başarısı da onun bugüne kadar yapmış olduğu okumalar sayesinde olduğunun göstergesidir. Hiçbir başarının şans eseri gerçekleşmediğini bizlere bir kez daha kanıtladı.

1 Milyonluk Soru Neydi?

On kıtadan oluşan İstiklal Marşı’nın  tamamında, bu kelimlerden hangisi diğerlerinden daha az geçmektedir?

A) Vatan                   B) Kan                           C) Toprak                        D) Yurt

 

Doğru Cevap: C) Toprak

Oylamak ister misiniz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.