Avrupa Trampolin Cimnastik Şampiyonası’ndaki İlklerimiz

03.05.2021
239
A+
A-
Avrupa Trampolin Cimnastik Şampiyonası’ndaki İlklerimiz

Avrupa Trampolin Cimnastik Şampiyonası’ndaki İlklerimiz

Avrupa Trampolin Cimnastik Şampiyonası’ndaki ilklerimiz Elif Çolak ve Sıla Karakuş tarafından gerçekleştirildi!

Rusya’nın Soçi kentinde düzenlenen Trampolin Cimnastik Avrupa Şampiyonası’nda genç kadınlar bireysel finalinde Elif Çolak, 52.385 puanla Avrupa üçüncüsü oldu. Bu başarıyla beraber Türkiye trampolin dalında Avrupa Şampiyonası’nda ilk kez bireysel bronz madalyanın sahibi oldu. Organizasyonda Rus cimnastikçi Anzhela Bladtceva 55.550 puanla altın, Mariia Mikhailova 54.085 puanla gümüş madalyanın sahibi oldu.

Türkiye Cimnastik Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Avrupa Şampiyonası’nda Elif Çolak ve Sıla Karakuş, genç kadınlar senkronize finalinde ikinci olarak bu dalda Türkiye’ye ilk gümüş madalyayı da kazandırdılar. Elif Çolak ve Sıla Karakuş 44.830 puanla Avrupa ikincisi olurken Belaruslu Maryia Siarheyeva ve Viyaleta Bardzilouskaya 48.500 puanla birinci, Rus cimnastikçiler Mariia Mikhailova ve Anna Epifanova ise 44.770 puanla üçüncü oldular.

Ayrıca Türk cimnastik tarihinde ilk kez büyükler senkronize finalinde Gürkan Mutlu ve Hüseyin Yontucu 24.260 puanla şampiyonada Avrupa yedincisi oldu.

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.