Bavul Temizliği Nasıl Yapılır?

02.12.2019
425
A+
A-
Bavul Temizliği Nasıl Yapılır?

Bavul Temizliği Nasıl Yapılır?

Seyahat boyunca yanımızda taşıdığımız, girdiğimiz her ortama dahil ettiğimiz, içine mecbur kalınca kirli çamaşırları bile doldurduğumuz bavulların da elbette temiz olmaya hakkı var. Özellikle kumaş dokulu bavul ve çantalar yolculukta tüm tozu ve kiri üzerine çeker. Özellikle tekerlekli bavullar adeta bir mikrop yuvası haline gelir. Bu pisliğin eve girmesine izin vermek, hastalıklara davetiye çıkarmak demektir. Bu sebeple eve dönünce ilk iş eşyaların ve kıyafetlerin yıkanıp yerleştirilmesi, bavul ve çantaların temizlenmesi olur. Ama bavulu en pratik temizleme yolu nedir? Bavul temizliği nasıl yapılır?

Bavul Nasıl Temizlenir?

Bavulu boşaltır boşaltmaz doğruca temizlemeye giriştiniz. Ancak en doğru bavul temizleme yöntemi nedir, bavul temizliği nasıl yapılır bilmiyorsanız, bu adımları uygulayarak bavul ve çantalarınızı tertemiz yapabilirsiniz.

  • Öncelikle bavulun çıkabilen gözleri varsa bunları çıkarın ve yıkayın.
  • Elektrik süpürgesi yardımıyla bavulun içinde ve kenarlarda biriken kırıntı, toz ve çöpleri süpürün.
  • Bavulun iç kısmını kullanmadığınız bir diş fırçasıyla ve bir tatlı kaşığı karbonat ile biraz suyla hazırladığınız karışım yardımıyla ovalayarak temizleyin. Islak kalmaması için kurutma makinesiyle kurutun.
  • Sert plastik kısımları nemli bir bezle silmeniz yeterli olacaktır. İçi tamamen kuruyup havalanınca dış kısmına geçin.
  • Bavulun dışını da nemli bir bezle güzelce silin. Deriyse fazla ıslatmamaya özen gösterin.
  • Tekerlek, fermuar gibi bölümleri sabunlu su ve bezle güzelce temizleyin ve kurulayın.
  • Ardından bavulu bir süre havalandırın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Abdullah dedi ki:

    Tam da corona ortalıktayken bavulumu temizlemek için en güzel yöntemleri deneyceğim sayenizde harika bilgiler için teşekkürler