Borcam Neyden Yapılır?

09.08.2019
469
A+
A-
Borcam Neyden Yapılır?

Borcam Neyden Yapılır? Borcam Nedir?

Mutfak eşyaları arasında belki de en çok sevilen, her evde onlarcası bulunan borcamın ana maddesi merak konusu oldu. “Borcam neyden yapılır? Borcam nedir?” soruları son zamanlarda özellikle ev hanımlarının ve züccaciye satıcılarının en çok merak ettiği konulardan biri oldu. Borcamın bor madeninden yapılıp yapılmadığı merak edilirken, bu soruların cevabını sizler için araştırıp derledik. İşte borcam hakkında merak ettikleriniz:

Borcam Nedir?

Isıya dayanıklı, kullanımı kolay, sunumu şık, kapasitesi geniş.. Bütün ev hanımlarının birbirlerine ev hediyesi olarak götürdüğü borcamlar, ucuz olması nedeniyle her evde muhakkak fazla fazla bulunuyor. Ev hanımları; fırın tepsisi yerine tercih ettikleri, masada sunumlardan da eksik etmedikleri bu mutfak eşyasını merak ediyor, borcam neyden yapılıyor? Borcam nedir? Borcam, imalatında borik asit kullanılan, böylece sıcaklık değişimlerine direnç kazanan bir cam türüdür. Yavaş ısıtma ve soğutma halinde -30 dereceden 300 dereceye kadar dayanabilen borcam, ani sıcaklık değişimiyle 180 derecelik ısı değişimini absorbe edebilmektedir.

Borcam Neyden Yapılır?

Tahmin edildiği üzere borcam bor maddesinden yapılır. Ana kullanım alanı çamaşır temizliği ve ısı yalıtımı olan bor, borcamlarda ısıya dayanıklılık sağlamak için kullanılmaktadır. Borcam ısıya dayanıklılık dışında diğer mutfak eşyalarından farksızdır. Sağlıklıdır. Temizlemesi kolay bir üründür. Bulaşık makinesinde yıkanabilir. Genleşme katsayısı, bir soda camından 3 kat fazladır. Termal şoka dayanabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.