Çorum Guinness’e Girdi!

12.11.2019
754
A+
A-
Çorum Guinness’e Girdi!

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın tüm ülkede başlatmış olduğu fidan dikme etkinliği dün itibariyle gerçekleştirildi. https://gelecegenefes.com/ adresi üzerinden il seçilip ad, soyad ve mail adresi ile katılım sağlanarak gerçekleşen etkinlikte hedeflenen fidan sayısı 11 milyonken sahiplenilen fidan sayısı 13.764.097 ile hedeflenenin üstünde bir rakamla tamamlandı.

Bu etkinlik kapsamında ise Çorum’da “1 saatte en fazla fidan dikme” rekoruna imza atıldı. Daha önce Endonezya 232 bin 647 adet fidan dikerek bu rekoru elinde bulunduruyordu. Çorum’da ise 3 bin kişinin katılımıyla 303 bin 150 fidan dikilerek yeni rekor kırılmış oldu.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada; “Çorum, Guinness Rekorlar kitabına adını altın harflerle yazdırdı. 232 bin 647 adet fidan ile Endonezya’ya ait olan ‘1 saatte en fazla fidan dikme’ dünya rekoru, bugün Çorum’da 3 bin kişinin katılımı ile dikilen fidanlarla Türkiye adına tescil ettirildi” denildi.

Bu etkinlik kapsamında bir diğer Guinnes Dünya Rekoru ise “Dünyanın en büyük online fidan diken insan fotoğrafı albümü” olacak. Bunun için de o gün etkinliğe katılanların çekildikleri fotoğrafları https://gelecegenefesalbum.com/  adresinden gerekli koşullar çerçevesinde eklemeleri gerekiyor.

Oylamak ister misiniz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.