Ders Çalışma Motivasyonu Nasıl Kazanılır?

Ders Çalışma Motivasyonu Nasıl Kazanılır?

Çalışma Motivasyonu Nasıl Kazanılır?

Ders çalışma motivasyonu nasıl kazanılır? Çalışma motivasyonunu artırmak için neler yapılabilir? Ders çalışma isteği nasıl artırılır? Ders çalışma motivasyonunu artırmaya ve ders çalışma isteğini geri getirmeye yönelik aklınıza takılan tüm soruların yanıtı videomuzda!

Ders Çalışma İsteğini Artırmanın Yolları

 • Dışarıdan gelen seslere değil, kendi iç sesine kulak ver!
  Ne yapmak, nerede olmak, nasıl bir hayat sürdürmek istediğine sen karar vermelisin. Bunu gerçekleştirmek içinse şu an ne yapman gerekiyorsa ona odaklanmalısın. Çevrendeki insanlardan gelen sesler seni anlık harekete geçirebilir ya da tam tersi motivasyonunu düşürebilir. Ama sen nereye ulaşmak istediğini bilip ona göre iç sesine kulak verirsen her gün her an her saniye çalışma isteğini bulacaksın.
 • Olumsuza değil, olumluya odaklan!
  Zihnini hep olumsuz olana kanalize etme. Sadece yanlışlarına, yetiştiremediğin konulara odaklanma. Bitirdiğin konulara, yaptığın doğrulara ve süreç içindeki ilerleyişine de odaklan.
 • Zamanı doğru değerlendirdiğinden emin ol!
  Uyku saatlerini, yemek saatlerini, mola süreni ve ders çalışma süreni doğru zamanla. Kendine en uygun olan zamanlarda ders çalışmaya vakit ayır. En çok verim aldığın süreleri belirle. Eğer mümkünse sabah saatleri olmasına dikkat et.
 • Her an motive olmayı bekleme!
  Her an aynı motivasyonu bulamayabilirsin. Bazen bu çalışmama isteğine karşı direnç gösterip yine de gidip o masaya oturmalısın. Birkaç nefes egzersizi yapıp odaklanmanı sağladıktan sonra çalışmaya başlamalısın. Çalışmak için elinden geleni yapmak da bir süre sonra sana motivasyon sağlayacaktır!

İlgili Diğer İçerikler :


Ders Çalışmakla İlgili Sizden Gelen Sorular

Ders Çalışırken Müzik Dinlenir Mi?

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.