Ders Çalışmaya Nasıl Başlamalıyım?

Ders Çalışmaya Nasıl Başlamalıyım?

Ders Çalışmaya Nasıl Başlamalıyım?

Ders Çalışmaya Nasıl Başlamalıyım? Her öğrencinin ders çalışmaya başlarken yaşadığı bu sorunun çözümünü ele aldık. Cevaplar videomuzda ve yazımızda!

Ders Çalışmaya Nasıl Başlanır?

  • Ders çalışmaya başlamadan önce mutlaka hedefinizi ve amacınızı belirleyin.
  • Çalışma stilinizi, öğrenme şeklinizi göz önünde bulundurarak bir ders çalışma programı hazırlayın. Bunun için “Ders Çalışma Programı Nasıl Hazırlanır?” adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.
  • Kendinize bir çalışma ortamı oluşturun. Dikkatinizi dağıtacak etkenlerden uzak olmasına ve yeterince aydınlık bir yer olmasına dikkat edin.
  • Çalışmaya başlamadan önce bazı kurallar belirleyin. Mesela, çalışma masamda ders çalışırken telefon olmayacak. Ya da sosyal medya bildirimlerim kapalı olacak. Çalışma süresi boyunca telefona bakmazsam kendimi ödüllendireceğim, gibi kurallar koymak çalışma süresi boyunca net olmanızı ve sadece çalıştığınız şeye odaklanmanızı sağlayacaktır.
  • Bu yıl hangi dersleri öğrenecekseniz bu derslerin alt başlıklarını yani konuları listeleyin. En çok dikkat etmeniz gerekenlere ve eksiğinizin fazla olduğunu düşündüğünüz konuların yanına yıldız koyun. Ve bu konulara çalışmalarınızda daha fazla yer verin.

İlgili diğer içerikler :

Ders çalışırken eğlenmek mümkün mü?

LGS’nin olmazsa olmazları neler?

YKS’nin olmazsa olmazları neler?

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.