Ders Notu Nasıl Tutulur?

Ders Notu Nasıl Tutulur?

Ders Notu Nasıl Tutulur?

Ders notu nasıl tutulur, not tutarak ders çalışmak için neler yapılmalı ve nelere dikkat etmeli gibi birçok soru aklınızı kurcalıyorsa videomuza ve yazımıza göz atabilirsiniz. 🙂

Notu Tutmanın Püf Noktası Nedir?

Not Tutarak Ders Çalışma :

  • Yazarak ders çalışmak sizin dokunsal hafızanızı harekete geçireceği için bilginin kalıcılığını artıracaktır.
  • Ders çalışırken not tutmak bazen vakit alan bir şey gibi gözükebilir. Bunun sebebi her şeyi olduğu gibi yazmaya çalışmaktır. Eğer siz konuyu ilk seferde özetleyerek, anlayacağınız şekilde kısaltmalar ve kodlamalar yaparak not tutarsanız bu durum kolaylaşacaktır.
  • Kitaptan çalışırken altını çizmeye değer gördüğünüz noktaları yazıp not alın. Renkli kalemlerden ve sembollerden yararlanmak bilgilerin kalıcılığını artıracaktır.
  • Eğer öğretmeninizi dinlerken not tutmanız gerekiyorsa konunun en önemli notlarını yakalamaya çalışmalısınız. Bu noktaları genellikle öğretmenleriniz vurgular veya sıklıkla tekrar eder. Sizlerin de özellikle not alması gereken kısım burasıdır. Anladığınız şekilde bu noktaları özetleyin ve kısaltın. Konuyu kaçırmamak için hızlı olmanız gerektiğinden tek renk bir kalemle hızlıca not alın. Sonrasındaysa ders anında aldığınız notları temize çekmenizde yarar var.
  • Not tutarak çalışırken kavram haritalarından, tablolardan ve zihin haritalarından da yararlanabilirsiniz. Böylece hem konuyu özetlemiş hem de akılda kalıcılığını artırmış olursunuz.

Hepinize sağlıklı günler ve iyi çalışmalar dileriz!

Yararlı olabileceğini düşündüğümüz diğer içeriklerimiz :

Blok Çalışma Nedir?

Molalı Çalışma Nedir?

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.