Destekleme ve Yetiştirme Kursları Açılacak Mı?

19.08.2020
212
A+
A-
Destekleme ve Yetiştirme Kursları Açılacak Mı?

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Açılacak Mı?

Okulların yüz yüze eğitime geçeceği tarihin 31 Ağustos’tan 21 Eylül’e alınmasıyla öğrenciler bir süre daha evlerinden uzaktan eğitime devam edecekler. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu süreçte özel okulların da aynı şekilde ve aynı tarihte açılacağını belirtti. Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının açılıp açılmayacağı ve yüz yüze eğitime başlayıp başlamayacağı ise merak ediliyordu.

Bakan Selçuk, özel okullarda 8. ve 12. sınıflar hariç, destekleme ve yetiştirme kursu adı altında yüz yüze eğitime izin verilmeyeceğini ve açanlara da cezayı müeyyide uygulanacağını, açıkladı.

Resmi ve özel kurumlarda 8. ve 12. sınıf öğrencileri ile mezuna kalmış öğrencilere yönelik olarak 31 Ağustos 2020 tarihinde destekleme ve yetiştirme kursları açılabilecek.

Özel Öğretim Kurumları, uzaktan eğitime istedikleri takdirde 17 Ağustos’tan itibaren başlayabilecekler. 2020-2021 eğitim öğretim yılı tüm resmi ve özel okullarda yüz yüze bir şekilde 21 Eylül’de açılacak. Öğretmenler mesleki çalışmalara 24 Ağustos’ta başlayacak. Okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri için 21-25 Eylül tarihleri arasında uyum eğitimleri yapılacak.

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.