Dünya Edebiyatından 3 Kitap Önerisi

Dünya Edebiyatından 3 Kitap Önerisi

Dünya Edebiyatından 3 Kitap Önerisi

Dünya edebiyatından 3 kitap önerisi ile karşınızdayız. Ara tatilde okuyup bitirebileceğiniz okuması kolay, ince ve kısa klasik kitap önerilerinde bulunacağız. Böylece bu kısa tatil süresinde bir kitap bitirmenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Fareler ve İnsanlar

John Steinbeck

Sayfa Sayısı : 128

Fareler ve İnsanlar’da birbirine oldukça zıt karakterde iki tarım işçisinin hikâyesi anlatmaktadır. George Milton zeki, Lennie Small ise bedenen güçlü fakat aklî dengesi bozuk bir karakterdir. Bu iki arkadaş, küçük bir toprak satın alıp daha iyi şartlarda yaşamak istemektedirler. Onların bu hayalini anlatan eserde ayrıca; dostluk, dayanışma, insanın doğayla ve toplumla ilişkisi üzerine birçok fikir aktarılmaktadır.

Martı Jonathan Livingston

Richard Bach

Sayfa Sayısı : 152


Kendisine verilmiş kanatların sadece karnını doyurması için verildiğine inanmayan Martı Jonathan, bir gün martı sürüsünden isyan ederek ayrılır. O günden itibaren tüm gücüyle daha hızlı ve mükemmel uçmak için çalışılır. Özgürlük ve öğrenme tutkusu, güçlenmesini sağlar.

Yalnız kaldığı günlerin ardından kendisi gibi düşünen martılar olduğunu görür ve onlara elinden geldiğince yardım eder. Martı Jonathan’ın efsane oluş hikâyesi tüm dünya tarafından çok etkileyici bulunmakta. Bundan dolayı da eser klasikleşme yolunda ilerlemekte.

Beyaz Diş

Jack London

Sayfa Sayısı : 190

Yarı köpek yarı kurt olarak dünyaya gelen Beyaz Diş, zekâsı ve görünüşüyle herkesin dikkatini çekmektedir. Fakat hayvanlar arasında da insanlar arasında da sürekli eziyete maruz kalır. Beyaz Diş romanında bir macera hikâyesi anlatmanın yanında; düşmanlık, ahlak, güven, iyilik, merhamet ve sevgi gibi kavramlar ortaya konulmaktadır.

İlgili Diğer İçerikler :

Türk Edebiyatından 3 Kitap Önerisi

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.