e-Okul Karne Notu Nasıl Öğrenilir?

17.06.2022
675
A+
A-
e-Okul Karne Notu Nasıl Öğrenilir?

e-Okul Karne Notu Nasıl Öğrenilir?

e-Okul karne notu nasıl öğrenilir, karne notu nasıl öğrenilir, karneler ne zaman verilecek, e-okul not girişi ne zaman kapanacak? Tüm bu soruların yanıtı yazımızda!

2021-2022 eğitim öğretim yılı 17 Haziran 2022 Cuma günü karnelerin alınmasıyla son buluyor. Öğrenciler ve veliler karne notlarının ne zaman e-okul üzerinden öğrenileceğini merak etmekte.

e-Okul Girişi Nasıl Yapılır?

Öğrencilerin eğitim ve öğretim sürecine yönelik birçok bilginin yer aldığı e-Okul sistemine https://e-okul.meb.gov.tr/ adresi üzerinden öğrencinin T.C. Kimlik numarası ve okul numarası ile giriş yapılabilmektedir.

Güvenlik amaçlı sorulan soruların doğru cevaplandırılmasından sonra karşınıza çıkan ekranın sol tarafındaki “Öğrenci Bilgileri” bölümünün altında yer alan “Not Bilgisi” sekmesine tıklayarak öğrencinin sınav bilgilerine ulaşabilirsiniz. e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) üzerinden diğer yapılabilecek işlemler: Sınav tarihleri, haftalık ders programları, gelişim raporları, karne notları, diploma notu, proje bilgileri, kayıt alınması/silinmesi, nakil bilgileri, devamsızlık bilgisi, sınav sonucu.

e-Okul sistemine ayrıca mobil uygulamayı indirerek de erişebilirsiniz. Farklı işletim sistemlerine göre hazırlanmış olan uygulamayı telefonunuzun mağaza/market bölümünden indirip, kurulumunu yaparak ulaşabilirsiniz.

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.