e-Okul Karne Notu Nasıl Öğrenilir?

e-Okul Karne Notu Nasıl Öğrenilir?

e-Okul Karne Notu Nasıl Öğrenilir?

e-Okul üzerinden karne notu nasıl öğrenilir, karne notu sorgulama nasıl gerçekleştirilecek?

Covid-19 salgını nedeniyle 2020-2021 eğitim – öğretim yılı uzaktan eğitim aracılığıyla yapıldı ve birinci dönem bu hafta tamamlanıyor. Süreçte yaşanan olumsuzluklardan dolayı ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin yazılıları yüz yüze yapılamadığı için öğrencilerin karne notları ders etkinliklerine katılımına bakılarak belirlenecek. Ortaöğretim öğrencileri ise ikinci dönem yapılacak sınavlardan sonra birinci dönem notlarını öğrenebilecekler.

Öğrenciler 22 Ocak 2021 Cuma günü, e-Okul üzerinden karne notlarını öğrenebilecekler. Peki, iki farklı giriş ekranı bulunan e-okul üzerinden notlar nasıl öğrenilecek?

e-Okul Girişi Nasıl Yapılır?

Öğrencilerin eğitim-öğretim sürecine yönelik birçok bilginin yer aldığı e-Okul sistemine https://e-okul.meb.gov.tr/ adresi üzerinden öğrencinin T.C. Kimlik numarası ve okul numarası ile giriş yapılabilmektedir.

Güvenlik amaçlı sorulan soruların doğru cevaplandırılmasından sonra karşınıza çıkan ekranın sol tarafındaki “Öğrenci Bilgileri” bölümünün altında yer alan “Not Bilgisi” sekmesine tıklayarak öğrencinin sınav bilgilerine ulaşabilirsiniz. e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) üzerinden diğer yapılabilecek işlemler: Sınav tarihleri, haftalık ders programları, gelişim raporları, karne notları, diploma notu, proje bilgileri, kayıt alınması/silinmesi, nakil bilgileri, devamsızlık bilgisi, sınav sonucu.

e-Okul sistemine ayrıca mobil uygulamayı indirerek de erişebilirsiniz. Farklı işletim sistemlerine göre hazırlanmış olan uygulamayı telefonunuzun mağaza/market bölümünden indirip, kurulumunu yaparak ulaşabilirsiniz.

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.