e-Okul Veliye Bildirim Gönderecek

21.11.2019
622
A+
A-
e-Okul Veliye Bildirim Gönderecek

e-Okul uygulaması yaklaşık 50 milyon telefonda bulunmakta. MEB bu hizmeti ücretsiz bir şekilde vermektedir. Uygulama üzerinden veliler e-Karne, şube yazılı ortalaması, öğrencinin notu, nakil, devamsızlık, merkezi sınav, takdir ve teşekkür belgesi durumu, haftalık ders programı gibi birçok konuda öğrenci ile ilgili bilgiye erişebilmektedir. Güncellenen uygulamada  Android ve iOS kullanıcıları dikkate alınarak standartlar yükseltildi. Sisteme yeni bir özellik olarak “velilere bildirim gönderme” özelliği eklendi.

Milli Eğitim Bakanlığı, artık öğrencinin devamsızlıkla ilgili durumunu, anında velisine bildirim olarak gönderebilecek. Uygulama ile amaçlanan şey öğrencilerin eğitim-öğretim yılı içerisinde okul hayatlarına kesintisiz olarak devam etmeleridir. Bu bildirim sistemi sayesinde devamsızlık oranlarının düşürülmesi hedeflenmektedir.

MEB Bilişim Sistemlerini Tek Platformda Birleştirdi

MEB,  elektronik ortamdaki e-Okul, MEBBİS, Doküman Yönetim Sistemi(DYS), Eğitim Bilişim Ağı (EBA), e-Yaygın, Açık Öğretim Kurumları, e-Personel gibi uygulamalar için tek tek giriş yapılmasını istemekteydi. Şimdi bu platformları birleştirerek tek şifreyle ve de e-Devlet üzerinden de giriş yapılabilmesi için çalışma yaptı.

Çalışmalar, 2023 Eğitim Vizyonu’ndaki; başta okullar olmak üzere tüm yönetim kademelerinde bürokratik iş yükünün azaltılması, hedefi doğrultusunda gerçekleştirildi.

Oylamak ister misiniz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.