Ertelenen Sınavlar Hangileri?

02.12.2020
542
A+
A-
Ertelenen Sınavlar Hangileri?

Ertelenen Sınavlar Hangileri?

Ertelenen sınavlar hangileri, ÖSYM’nin ertelediği sınavlar hangileri, MEB hangi sınavları erteledi, AÖL sınavları ertelendi mi, LGS konuları değişti mi, YKS konuları değişti mi gibi birçok sorunun yanıtı yazımızda!

Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesi Sınavları Ertelendi!

5-6 Aralık 2020 tarihinde gerçekleştirilecek açık öğretim ortaokulu ve açık öğretim lisesi sınavlarının Covid-19 tedbirleri kapsamında ertelendiği ve ilerleri bir tarihte yapılacağı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyuruldu. Bu sınavların ne zaman yapılacağı ile ilgili bir takvim belirlenerek kamuoyuna duyurulacağı da belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığı ayrıca merkez ve taşra teşkilatı unvan değişikliği sınavını da ertelediğini duyurdu.

ÖSYM’nin Ertelediği Sınavlar Hangileri?

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada, koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan yeni tedbirler doğrultusunda 2020 yılı sınav takviminde yer alan ALES/2, YÖKDİL/2, DUS-STS Diş Hekimliği, e-YDS/13, DİB-MBSTS, YDUS ve DHBT sınavlarının ileri bir tarihe ertelendiği duyuruldu.

Yeni tarihlerin salgının seyrine bakılarak ve Sağlık Bakanlığının görüşlerine başvurularak belirleneceği ve kamuoyuna duyurulacağı belirtildi.

LGS ve YKS Konularında Değişiklik Olacak Mı?

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) gibi merkezi sınavların müfredatında değişiklik yapılmayacağı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı.

Yapılan açıklama şu şekildedir:

“Merkezi sınavların kapsamında bir değişiklik söz konusu olmayıp öğrencilerimiz tüm müfredattan sorumlu olacaktır. Süreçle ilgili önümüzdeki aylarda önemli bir değişiklik olması durumunda konu tekrar değerlendirilebilecektir. Öğrencilere sınava hazırlık sürecinde destek kaynaklar sunulacak ve bu alandaki bütün ihtiyaçları karşılanmaya devam edilecektir. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, kaynak desteklerini artıracaktır. Daha önce de olduğu gibi her ay örnek soru kitapçıkları yayımlanmaya devam edecektir. Ayrıca bu sene her ay 8. sınıf öğrencilerine yönelik çalışma fasikülleri yayımlanacaktır. Öğrencilerin örnek soruları ve sağlanan kaynak desteklerini yakından takip etmeleri özellikle tavsiye edilmektedir.”

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.