Geleceğin Popüler Meslekleri

19.07.2019
185
A+
A-
Geleceğin Popüler Meslekleri

Geleceğin Popüler Meslekleri

Meslek seçimi hayatın dönüm noktalarındandır. Bu günlerde üniversite sınav sonuçları belirlenmiş adaylar puanlarına göre meslek seçimleri için karar aşamasındadır. 23- 29 Temmuz tarihleri arasında yapmaları gereken tercihler düşünerek yapılmalı, hatta bir uzmandan yardım alınmalıdır.

Eğitimini gördükleri halde o mesleği yapmayan milyonlarca insan vardır. Hatta bu insanlar üst düzey yöneticiler gibi kilit noktalarında görev yapan, yetkilerinin olduğu, eğitim ve bilgi gerektiren alanlardır. Kısaca ileride yapmayı düşünmediğiniz meslek dalını kesinlikle seçmemeli, ilgi alanınıza giren yetenekli olduğunuz alanlarla ilgili tercihler yapmalısınız.

Bir diğer konu günümüzde popüler gibi görünse de gelecekte hiç de önemi olmayan hatta artık böyle bir mesleğe gerek görülmeyen durumlarla bile karşılaşılacağı düşünülmelidir. Bu nedenle de geleceğin mesleklerine de bir göz atmada yarar vardır. Hızla gelişen teknoloji, dijital ortamlar geleceğin mesleklerini de şekillendirecektir.

Gelecekte Daha Çok İhtiyaç Duyulacak Meslekler

İnternet Güvenliği

Veri Tabanı Yöneticileri

Web Tasarımcısı

Bilgisayar Mühendisliği

Dijital Reklamcılık

AR-GE Mühendisliği

Dil Konuşma Terapisti

Şehir Planlayıcısı

Elektronik Araba ve Teknik Bakımı

Kriminolog

Bilişim Teknolojisi

Ekolog

Özel Eğitim Bölümleri

Görsel İletişim Tasarımı

Beslenme ve diyetetik

Elektronik Haberleşme mühendisliği

Gıda Mühendisliği

3D çizim ve Lazer Kesim

İnternet Gazeteciliği

Fiberglass Ustası

Egonomi Mühendisliği

Enformatik

Endüstri Mühendisliği

Tüm Devre Tasarım ve Üretim Uzmanlığı

Uluslararası İlişkiler

Genetik Mühendisliği

Moleküller Biyoloji ve Genetik

Finans Analistliği

Biyomedikal Mühendisliği

Yönetim Bileşim Sektörü

Uzay bilimleri (astronomi)

Uluslararası Finans

Yazılım Mühendisliği

Fizik Tedavi Uzmanlığı

Psikoloji

Bilgisayar Operatörü

Biyomedikal Mühendisliği

Biyomedikal Cihaz Tekniker

E-ticaret Uzmanı

Seçim Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Bu meslekler ile yan dalları, gelecekte daha fazla eleman ihtiyacı gerektirecek mesleklerdir. Her dalın bir şekilde teknolojiye dayanması, bileşim ve iletişimin daha da önemli olacağı, gıda sektörü, uzay bilimleri, sismograf, botanik, biyonik gibi saymakla bitmeyecek alanlardan birisini seçmeli, bunu yaparken de ilgi ve merak duyacağınız başlıklar üzerinde durarak karar vermelisiniz.

Sınav Sonuçlarınıza göre tercih yaparken listeyi tekrar tekrar gözden geçirerek hangi dalda daha faydalı olabilirim sorusunu kendinize sormakta da yarar vardır. Pek çok bilim insanı merakla başlayan araştırmalar sonunda ve çoğu zaman da tesadüflerle bir şeylere ulaşmıştır. Meslek seçimi yaparken, merak duyduğunuz alanlar da sizin için tercih alanları olabilir. Aritmetik, fizik, kimya biyoloji, geometri gibi alanlar ise yan dalları ile sürekli büyüyen, geleceğin de yapı taşları olarak her zaman olmazsa olmaz alanlar olarak yerini korumaya devam edecektir.

Oylamak ister misiniz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.