Hayat Eve Sığar Uygulaması

18.04.2020
671
A+
A-
Hayat Eve Sığar Uygulaması

Hayat Eve Sığar Uygulaması

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan ” Hayat Eve Sığar ” uygulaması kullanıma açıldı. Kullanıcılar, akıllı telefonlarına ve tabletlerine  uygulamayı indirerek yaşadıkları yerin çevresindeki evde izolasyon yoğunluğunu, risk durumunu ve enfekte yoğunluğunu öğrenebilecekler.

Ücretsiz bir şekilde App Store ve Google Play Store üzerinden uygulama indirilebilmektedir. Uygulama sizden konumunuzu ve bluetooth erişiminizi açmanızı istiyor. İndirildikten sonra karşınıza çıkanlar şöyle:

Bu uygulama seni ve çevrendekileri Koronavirüsten korumak için T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilmiştir.

  • Online Covid-19 Testi: İstediğin sıklıkta güncel veriler esas alınarak hazırlanmış olan Covid-19 testini doldurarak durumun hakkında bilgi alabilirsin.
  • Aile Takibi: Ailen ve sevdiklerini (izin vermeleri halinde) “Ailem” sekmesindeki listene ekleyebilir, durumları hakkında bilgi sahibi olabilir ve riskli bir durumla karşılaşmadan önce önlem alabilirsin.
  • Risk Bölgeleri: Konum servislerine izin verdiğinde, uygulama seni riskli bölgelere yaklaştığında uyaracak ve haritada anlık olarak yaklaşmaman gereken alanları görebileceksin.
  • Hesap Doğrulama: Kullanıcı hesabını doğrulamak için telefonuna kod gönderilecek. Hesabının doğrulanması seni daha iyi yönlendirerek riskli bölgelerden korunmana yardım edecek.

 

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.