Her Öğrenciye 3 GB İnternet MEB’den!

10.02.2020
251
A+
A-
Her Öğrenciye 3 GB İnternet MEB’den!

Her Öğrenciye 3 GB İnternet MEB’den!

Yenilenen Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ve Akademik Destek tanıtımı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapıldı. Yapılan yeniliklerle eğitimde fırsat adaleti sağlanması için gerekli altyapı oluşturuldu. Böylece eğitim olanaklarına Türkiye’nin her yerinden erişim sağlanmış olacak.

Yapılan açıklamada Bakan Selçuk, her öğrenciye bütün operatörlerden aylık 3 GB ücretsiz internet imkânı sağladıklarını ve Türkiye’nin her yanından telefon çekmesi şartıyla bu imkâna ulaşılabileceğini vurguladı. Bunu pilot çalışmalarda denediklerini de belirtti.

Bunun dışında ise e-rehberlik ve portfolyo hizmeti, eğitimi oyunlaştırma, kitaplara kare kod uygulaması, sürdürülebilir eğitim, anında dönüt veren sistem, video kütüphane, akademik destek zekası gibi birçok alanda da yenilikler yapıldı.

Yenilenen modern ve sade kullanıcı ara yüzü ve akıllı özellikleriyle EBA, yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 1 milyondan fazla öğretmenin kullanımına açılmış durumda. Bakan Selçuk, hep hayali olan eğitimde fırsat eşitliğinin böylelikle sağlanmış olacağını bildirdi.

 

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Gizem Hayki dedi ki:

  Meb in yaptığı eba ağını çok başarılı buluyordum. İnternet günümüzde bukadar yerini almışken harika bir haber olmuş.

 2. Vahdettin dedi ki:

  Vallahi şu karekod sistemi hayatımı kurtardı o kadar rahat ve o kadar güzel oluyor ki çocuklarımızla çok daha güzel ilgilenebiliyoruz

 3. Elif küçük dedi ki:

  İnşallaj uygulanır ver türkiyenin her yerinde telefonun çekme imkanı sunulur harika bir haber

 4. Sarar dedi ki:

  Eğitim sektörü Türkiye’de çok yol kat etti son zamanlar. Tebrik ederim çok mantıklı bir çalışma olmuş