İcra Müdür ve Müdür Yardımcılığı Sınav Sonuçları Açıklandı!

22.01.2020
402
A+
A-
İcra Müdür ve Müdür Yardımcılığı Sınav Sonuçları Açıklandı!

İcra Müdür ve Müdür Yardımcılığı Sınav Sonuçları Açıklandı!

Adalet Bakanlığı, İcra Müdür ve Müdür Yardımcılığı için yazılı ve sözlü olmak üzere iki  sınav yapmaktadır. Yazılı sınav kısmı ÖSYM tarafından gerçekleştirilmektedir. Sınav 28 Ocak 2019 tarihinde yapıldı. Sonuçları ise bugün itibariyle açıklandı.

2019 Adalet Bakanlığı İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcılığı Seçme Sınavı sonuçları için adaylar https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinden T.C. Kimlik numaralarını ve aday şifrelerini girerek sınav sonuçlarını öğrenebilirler.

Aynı zamanda adaylar https://ais.osym.gov.tr/ adresinden gerekli bilgilerini girerek  “Cevap Kağıdı Görüntüleme” ekranını seçip sınavda yaptıkları işaretlemeleri görebilir ve sorulara bakabilirler.

Genel Yetenek ve Genel Kültür testindeki başarı puanı ile Alan Bilgisi testi başarı puanının toplanmasıyla genel başarı puanı hesaplandı. Sınavda adaylara 35 soru Genel Yetenek ve Genel Kültürden, 35 soru ise Alan Bilgisinden soruldu.

Yazılı sınavdan adayların en az 70 almaları gerekmektedir. En yüksek puandan başlanarak yapılacak sıralamada, adayların belirlenen kontenjan çerçevesinde sıralamaya girmeleri halinde Adalet Bakanlığı tarafından sözlü sınava çağrılacak.

 

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.