İcra Müdür ve Müdür Yardımcılığı Sınavı Başvuruları Ne Zaman?

07.11.2019
921
A+
A-
İcra Müdür ve Müdür Yardımcılığı Sınavı Başvuruları Ne Zaman?

Adalet Bakanlığının yapacağı 700 kişilik kadro alımı için ÖSYM tarafından yapılacak olan yazılı sınavın başvuruları, 7-14 Kasım 2019 tarihleri arasında yapılacak. Adaylar ÖSYM’nin başvuru merkezleri aracılığıyla ya da aday işlemleri sayfası olan https://ais.osym.gov.tr/ adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak bireysel olarak başvuruda bulunabilirler. Sınava girecek olan adayların bahsedilen tarihler arasında başvurularını yapıp sınav ücretini yatırmaları gerekmektedir. Sınav ücretini yatırmayan adayların sınav başvuruları geçersiz sayılacaktır. Sınav ücreti 216 TL olup ÖSYM’nin internet sayfasındaki “e-İşlemler” bölümündeki “Ödemeler” alanından, kredi kartı veya banka kartı ile yatırılabilir. Belirlenen tarihlerde ücreti yatıramayan adaylar için geç başvuru tarihi 27 Kasım olarak belirlenmiştir ve bu tarihte sınav ücretini yatıracak olan adaylar için sınav ücreti 324 TL’dir. Adayların geç başvuru gününde saat 23.59’a kadar ödeme işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Sınava Kimler Başvurabilir?

Yazılı sınavın yapılacağı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olanlar (doğum tarihleri 1 Ocak 1984 ve daha sonra olanlar); hukuk fakültesi, adalet meslek okulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi ön lisans mezunu olanlar başvuruda bulunabilirler.

Sınav Ne Zaman?

Yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada gerçekleşecek sınavların yazılı sınav kısmını ÖSYM yapacaktır. Bu sınavın tarihi 28 Aralık 2019 Cumartesi günü olup Ankara’da gerçekleşecektir. 10.15’te başlayacak olan sınav 90 dakika sürecek. Adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır bu sebeple adayların en az 1 saat önce sınav binalarında hazır bulunmaları gerekmektedir.

Sınavda Kaç Soru Çıkacak?

Sınavda adaylara 35 soru genel yetenek ve genel kültür kısmından, 35 soru ise alan bilgisinden gelecektir.  Yazılı sınavdan 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almak gerekmektedir. Sınavda adayların almış olduğu en yüksek puandan başlanarak yapılacak olan sıralamada adayların belirlenen sıralamaya girmeleri halinde Adalet Bakanlığı tarafından sözlü sınava çağrılacaklar.

Oylamak ister misiniz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.