Kasım Ayında Ara Tatil Yapılacak Mı?

11.11.2020
190
A+
A-
Kasım Ayında Ara Tatil Yapılacak Mı?

Kasım Ayında Ara Tatil Yapılacak Mı?

Kasım’da ara tatil olacak mı, Kasım ara tatili ne zaman, ara tatil ne kadar sürecek gibi sorular öğrenciler, öğretmenler ve veliler tarafından merak edilmekte.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından duyurulan ve ilk olarak geçen sene başlayan ara tatil uygulaması 2020 yılında yapılacak mı? Pandemi sürecinde 2020-2021 eğitim öğretim yılı uzaktan bir şekilde başlatıldı. Aşamalı olarak yüz yüze eğitime geçilmesiyle beraber ara tatilin yapılıp yapılmayacağı gündeme geldi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk durumla ilgili sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı :

“Çocuklar beni okulda görür görmez “Hoca’m, ara tatil olacak mı?” diye soruyor. Meraklarını giderelim: Yavrum, ara tatiller hakkınızdır. Elbette olacak. 16 Kasım Pazartesi günü tüm öğrencilerimiz için bir haftalık ara tatil başlıyor. Şimdiden iyi ve sağlıklı tatiller diliyorum.”

Öğretmenlere yönelik yapmış olduğu açıklama ise :

“16 Kasım Pazartesi itibariyle başlayacağımız ara tatilde, öğretmenlerimiz mesleki gelişim programlarına çevirim içi ortamda katılabileceklerdir. Kendilerine şimdiden iyi ve verimli bir mesleki gelişim dönemi diliyorum.”

Kasım ayı ara tatili 16 Kasım Pazartesi günü başlayacak ve 20 Kasım Cuma günü sona erecek. Hafta sonları ile beraber öğrenciler 9 gün tatil yapacaklar. Öğretmenler ise bu süreçte seminerlere katılacaklar.

2. ara tatil ise 12 – 16 Nisan tarihleri arasında yapılacağı belirtildi. 18 Haziran 2021’de ise okullar yaz tatili için kapanacak.

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.