Köy Okulları Yardım Projesi Sloganı

07.08.2019
1.654
A+
A-
Köy Okulları Yardım Projesi Sloganı

Köy Okulları Yardım Projesi Sloganı

Zor şartlarda eğitimini sürdürmeye çalışan köy okullarının şartlarını iyileştirmek amacı ile eğitimde eşitliği sağlamak için destek verilmesi planlanmıştır. Başta kitap ve kırtasiye malzemeleri olmak üzere, mont, ayakkabı, bot, oyuncak, bilgisayar, tablet, kütüphane gibi yardımların ihtiyacı olan köy okullarına ulaştırılmasına verilen desteğe “Köy Okulları Yardım Projesi Denir”. Bu konu ile ilgili çeşitli sloganlar üretilebilir.

Siz de projeyi yakından takip edebilir, hatta hem kendi çapınızda hem de yakın çevrenizden de destek alarak “Minik Kalplere Dokun” projesine katkıda bulunabilirsiniz.

@koyokullariyardimprojesi hesabından bilgi alabilir, gelişmeleri takip edebilir, katkılarınızla renk katabilirsiniz. Küçük dokunuşların büyük gelişimlere destek verdiğini, minik yavruların hayal dünyalarını geliştirecek kocaman dünyaya hatta evrene açılmasını sağlayabilirsiniz.

Çocuk bir çiçektir. Çiçek sulanırsa açar ve misler gibi kokar. Yeter ki onlara fırsatlar verilsin. Her okulda dernekler, okul aile birlikleri yardımlaşma ve dayanışma dernekleri olsa da köy okulları için bu durum oldukça kısırdır. Çünkü yardım kampanyaları belli ve sınırlı ölçülerdedir. Bence her okul bir kardeş okul seçmeli yardımlaşarak uzaktan da olsa kardeş okullarını koruyup kollamalıdır.

  • Ana sınıflarından ilk öğretime, ilk öğretimden liseye kadar her konuda destek verilmelidir. Sosyal etkinlikler yaparak (kermes, konser, tiyatro, müzik dinletisi vb.gibi) elde edilen gelir ile onların eksikliklerini karşılayabiliriz.
  • Fazla bilgisayarımız, tabletimiz, kitap, çanta, bot ya da kaban gibi eşyalarımızı onlara göndererek sevindirebiliriz.
  • Müzik aletleri, spor malzemeleri, oyuncaklar, ansiklopediler, ders araç gereçleri (harita, küre, iletki, gönye, pergel, güneş sistemi vb. gibi.

Farklı Sloganlar bularak herkesi dayanışmaya teşvik edebiliriz.

Her çocuğun bir oyuncağı olsun.

Şehirlerimiz ayrı kalplerimiz aynı.

Çocuklar için el ele, güzel geleceklere.

Her çocuk sevinmeli, gülmeli.

Sevgi ile başla sevgi başarırsın.

Yarınların büyüklerine sahip çıkalım.

Çocuklar geleceğimizdir.

Birlikten kuvvet doğar, gelin birlik olalım.

Aydınlık yarınlar için çocuklarımızı önemseyelim.

Her destek bir umut doğurur, umutlar yarını aydınlatır

Hediye almak kadar hediye vermekte mutlu eder.

Yarınlardan umutlu olmak için bugünün çocuklarına umut aşılamalıdır.

Her şey paylaştıkça çoğalır, sevgi gönülleri rahatlatır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.