KPSS Çalışmaya Nasıl Başlamalıyım?

KPSS Çalışmaya Nasıl Başlamalıyım?

KPSS Çalışmaya Nasıl Başlamalıyım?

2021 KPSS’ye girecek adayların; KPSS çalışmaya ne zaman başlamalıyım, KPSS çalışmaya nasıl başlamalıyım, KPSS çalışmaya nereden başlamalıyım gibi birçok sorunun yanıtını bulmaya çalıştıklarını biliyoruz. Sizlere yardımcı olabilmek adına rehber öğretmenimiz bu konuyu ele aldı.

Hepinize sağlıklı günler ve başarılar diliyoruz!

2021 KPSS Lisans Çalışmalarına Nasıl Başlanır?

Daha önce sınava giren adaylar, sınavın üstünden ve sonuçlarının açıklanmasından sonra çok zaman geçmediği için tam olarak ne zaman çalışmaya başlayacaklarını kestiremiyor olabilirler. Aynı şekilde KPSS’ye daha önce girmemiş olan adaylar da ne zaman ve nasıl çalışmaya başlamaları gerektiğini bilemeyebilirler.

Kasım ayından itibaren çalışmaya başlamak sizler için iyi olacaktır. Çünkü önünüzde çalışmanız gereken çok fazla ders ve konu var. Üstelik sadece Genel Yetenek – Genel Kültür dışında farklı oturumlara da girecek olanların bir an önce çalışmaya başlamaları gerekmektedir.

Genel Yetenek – Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi ve Alan testlerine girecek olan adayların tüm oturumlara ait derslere aynı anda çalışmaya başlamaları bir kaosa sebep olabilir. Özellikle ilk defa sınava girecek adaylar için bu durum kafa karışıklığı ve strese sebep olacaktır.

Birden fazla oturuma katılacak adaylara önerimiz, öncelikle Genel Kültür – Genel Yetenek oturumundaki dersleri ele almalarıdır. En çok sıkıntı yaşadığınız dersi belirleyin ve başlayın. KPSS sürecinde en çok zorlanılan dersler tarih ve matematik. Bu nedenle ilk olarak tarih ve matematik derslerinden başlanabilir ve yanında paragraf soruları ile matematik problemleri çözülerek ilerlenebilir.

Mutlaka bir ders programı oluşturup, hangi gün hangi derse çalışmanız gerektiğini ve hangi tarihe kadar o dersi bitirmeniz gerektiğini planlamalısınız. Bu sizin artık vakit kaybetmeden, önünüzü görmenize yardımcı olacaktır.

Sadece düşünerek bir yere varılamaz. Sürekli kafa karışıklığı, ne yapacağını bilemez bir hal sizi KPSS’ye hazırlık sürecinde kötü etkileyecektir. Bu nedenle derin bir nefes alın, çalışmanız gereken dersleri düşünün ve planınızı yaparak sınav yolculuğunuza çıkın.

Çok yakında KPSS Lisans için çalışma programı yaparken dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili bir videomuz daha olacak. Bizi takipte kalın!

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.