KPSS’ye Girerken Yanımızda Bulunması Gerekenler Neler?

19.10.2020
414
A+
A-
KPSS’ye Girerken Yanımızda Bulunması Gerekenler Neler?

KPSS’ye Girerken Yanımızda Bulunması Gerekenler Neler?

2020 KPSS Ön Lisans sınavına girecek adaylar, “KPSS’ye girerken yanımızda bulunması gerekenler neler?” sorusuna cevap arıyorlarsa yazımıza göz atmalılar.

25 Ekim 2020 tarihinde saat 10.15’te gerçekleştirilecek 2020 KPSS Ön Lisans sınavı için adayların, sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce, sınav binasının önünde hazır olarak bulunmaları gerekmektedir. Saat 10.00’dan sonra sınav binalarına giriş yapılamamaktadır.

2020 KPSS Ön Lisans Sınavına Girerken Yanınızda Bulunması Gerekenler

  • ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr/ adresinden T.C. Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak edineceğiniz “2020 KPSS Ön Lisans Sınava Giriş Belgesi ” yanınızda olmalı. Bu belgeyi sınavdan 10 gün öncesinden başlayarak siyah ya da renkli çıktı olarak alabilirsiniz. Belgede sınav merkezi, bina, salon bilgileri ile fotoğrafınız yer almalıdır.
  • Nüfus cüzdanı ya da T.C. Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportun yanınızda olması, bunların dışında Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Mavi Kartlar, Pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı KKTC Kimlik Kartı geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilecektir.

Bunların dışında; sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmemektedir.

Sınava Giderken Yanınızda Bulunmaması Gerekenler

  • Adayların sınavda kullanacakları kalem, silgi, kalemtıraş ve peçete gibi araç gereçler ÖSYM tarafından sağlandığı için yanınızda bulunması yasaktır.
  • Sınavın yapıldığı her bir salonda en az bir adet duvar saati olduğundan yanınızda kol saati bulunmaması gerekiyor.
  • Çanta, cüzdan, cep telefonu, anahtar, kulaklık, kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş vb. takılar;
  • Metal para gibi metal içerikli eşyalar(basit başörtü iğnesi ve ince metal tokalı kemer hariç),
  • Çeşitli plastik ve güneş gözlüğü dâhil cam eşyayla (şeffaf/numaralı gözlük hariç), banka/kredi kartı, ulaşım kartı vb. kartlar,
  • Cep bilgisayarı, sözlük işlevi olan elektronik aygıt, hesap makinesi vb. her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihaz ve her türlü elektronik/mekanik cihaz,
  • Kâğıt, defter, kitap, ders notu, sözlük, dergi, gazete vb. yayınlar, pergel, açıölçer, cetvel, hesap makinesi vb. araçlar,
  • Su hariç yiyecek, içecek vb. gıda/tüketim maddeleriyle, ilaç, alçı, sargı bezi, koltuk değneği vb. sağlık malzemeleri ve araçlarla adayların gelmeleri kesinlikle yasaktır.

2020 Ön Lisans Sınavı Saat Kaçta? KPSS Ön Lisans Sınav Süresi Kaç Dakika?

Ön Lisans Sınavı 25 Ekim 2020 tarihinde saat 10.15’te yapılacak. Ön Lisans sınavında adaylara Genel Yetenek Testinde 60, Genel Kültür Testinde 60 soru olmak üzere toplamda 120 soru sorulmaktadır. KPSS Ön lisans sınavının süresi ise 130 dakikadır.

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.