LGS İçin Günde Kaç Soru Çözülmeli?

LGS İçin Günde Kaç Soru Çözülmeli?

LGS İçin Günde Kaç Soru Çözülmeli?

LGS için günde kaç soru çözülmeli, LGS’ye hazırlananlar günde kaç soru çözmeli, bir LGS öğrencisi günde kaç soru çözmeli, 2021 LGS öğrencisi günlük kaç soru çözmeli? Tüm bu soruların yanıtı videomuzda ve yazımızda!

LGS’ye Hazırlananlar Günde Kaç Soru Çözmeli?

LGS İçin Günlük Kaç Soru Çözmeliyim?

 • Her gün sınavda karşınıza çıkacak soru sayısı kadar soru çözmelisiniz. Bu sizin en alt limitiniz olmalı. LGS’de sözel bölümde 50, sayısal bölümde ise 40 soru olmak üzere 90 soru sorulmaktadır.
 • Konu çalışması yaptığınız bir günde, o konunun testlerini de mutlaka çözmelisiniz. Yani en alt limitiniz olan 90 sorunun üstüne, çalışılan konunun testlerini de ekleyerek ilerleyin. Bazı günler buna tekrar etmeniz gereken konuların testleri de eklenecek.
  En alt limit 90 soru + Çalışılan Konu Testleri + Tekrar Testleri
 • Böyle bir durumda günde 120 – 150 soru gibi bir miktar ortaya çıkıyor. Yani planlamadığınız bir durumla karşılaştığınız bir günde en az 90 soru, normal ve planınıza uyabildiğiniz bir günde en az 150 soru çözmenizde yarar var.
 • Ne kadar çok soru çözerseniz sınavda başarılı olma durumunuz o kadar artacaktır. Soruları gördükçe ve aşina oldukça sınava dair bir strateji geliştirerek hem sınav kaygınızı azalacak hem de kendinize olan güveninizi artıracaksınız.

Hepinize sağlık günler ve sınav yolculuğunuzda başarılar dileriz!

Daha fazla bilgi için Ders Koçu Youtube Kanalımızı inceleyebilirsiniz!

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Vaveyla Çığlık dedi ki:

  BENCE BİR LGS ÖĞRENCİSİ GÜNDE EN AZ 180 SORU EN FAZLA İSE 250 SORU ÇÖZMELİDİR.TABİ Kİ HAZIRLADIĞI PROGRAMA GÖRE DEĞİŞKENLİK GÖSTERE BİLİR.

  1. Melisa💜🥰 dedi ki:

   Bence çok uygun soru sayıları teşekkür ederim uymaya çalışacağım 👌👌

  2. Sude dedi ki:

   Bence çok soru çözmek değil anlayarak az ama öz soru çözülmeli çocuklar.

  3. Burhannetin dedi ki:

   Bence çok uygun yanı uymaya calışacagım insallah kazanırız