LGS Saat Kaçta? LGS Sınav Süresi Ne Kadar ve LGS’de Yanınızda Neler Bulunması Gerekiyor?

LGS Saat Kaçta? LGS Sınav Süresi Ne Kadar ve LGS’de Yanınızda Neler Bulunması Gerekiyor?

LGS Saat Kaçta? LGS Sınav Süresi Ne Kadar ve LGS’de Yanınızda Neler Bulunması Gerekiyor?

LGS saat kaçta, LGS kaç dakika sürüyor, LGS ilk oturum kaç dakika, LGS ikinci oturum saat kaçta ve LGS ikinci oturum kaç dakika, LGS için gerekli belgeler neler, LGS’de yanınızda neler bulunmalı vb birçok sorunun yanıtı yazımızda! Tüm LGS adaylarına başarılar diliyoruz!

LGS Saat Kaçta?

LGS, 20 Haziran 2020 Cumartesi günü, saat 9.30’da yapılacak. Öğrenciler sınav saatinden en az 30 dakika önce yani 9.00’da okul bahçesinde olmalılar.

LGS’de Birinci ve İkinci Oturum İçin Ne Kadar Süre Verilecek?

Birinci oturumu oluşturan Sözel bölümde (Türkçe, İnkılap Tarihi, Din Kültürü ve İngilizce derslerini oluşturan bölümde) öğrencilere toplamda 50 soru sorulacak. Birinci oturum saat 9.30’da başlayacak ve 75 dakika süre verilecek.

İkinci oturumu oluşturan Sayısal bölümde ( Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden oluşan bölümde) ise öğrencilere toplamda 40 soru sorulacak. İkinci oturum saat 11.30’da başlayacak ve 80 dakika süre verilecek.

LGS’de Yanınızda Neler Bulunması Gerekiyor?

e-Okul ya da www.meb.gov.tr adresinden sınava nerede, hangi sınıfta ve hangi sırada girileceği öğrenciler veya veliler tarafından öğrenilmeli. Geçen yıllarda LGS Sınav Giriş Belgesinin öğrencilerin yanında bulunması gerekiyordu fakat bu yıl, okul müdürlükleri fotoğraflı sınav giriş belgelerini öğrencinin sınava gireceği sınıf ve sıranın üzerinde hazır bulunduracak. Öğrencilerin yanında geçerli kimlik belgesi, en az 2 adet koyu siyah ve yumuşak uçlu kurşun kalem, leke bırakmayan silgi ve kalemtıraş bulundurmaları gerekiyor. İstenirse bandajı çıkarılmış şeffaf pet şişe içerisinde su ile sınava girilebilir.

2020 LGS’de Maske Takmak Zorunlu Mu?

Öğrenciler içeri alınırken gerekli önemler alınacak ve sosyal mesafeye dikkat edilecek. Sınav salonlarına maske ile alım yapılacak. Sınıfın durumuna göre isteyen öğrenciler sınavda maskesini çıkarabilecekler.

Birinci oturum sonrası verilecek 45 dakikalık molada öğrenciler, okul içinde veya bahçede sosyal mesafe kuralına uyarak maskeleri ile gezebilecekler. İkinci oturum için sınıfa tekrar girdiklerinde ise maskelerini değiştirerek verilecek yeni maskeyi takacaklar.

 

Oylamak ister misiniz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.