LGS’nin Olmazsa Olmazları Nelerdir?

11.10.2023
723
A+
A-
LGS’nin Olmazsa Olmazları Nelerdir?

LGS’nin Olmazsa Olmazları Nelerdir?

LGS’nin olmazsa olmazları nelerdir? LGS hazırlıklarına başlamadan neler yapmalı? LGS çalışmaya başlamak için neler yapmalı? LGS hazırlık sürecinde doğru bir ders çalışma programı ve doğru kaynak seçimi neden önemlidir?


Sınava hazırlanmak demek sadece çok soru çözmek ve uzun saatler ders çalışmak demek değildir. LGS hazırlık süreci ile ilgili yanlış bildiklerinizi düzeltmek ve bu yolculukta doğru seçimler yapabilmenize katkı sağlamak için bu yazımızı hazırladık. Hepinize sınav yolculuğunuzda başarılar dileriz!

Sürece başlamanı ve bitirmeni sağlayacak en önemli unsur motivasyon! Motivasyon içinse hedefini belirlemelisin.
Bunun için yapman gerekenler:

HEDEF BELİRLE > HEDEFİ GÖRÜNEN BİR YERE AS > HER DÜŞÜŞTE BUNA TUTUNUP AYAĞA KALK!

Gerçekçi Bir Ders Çalışma Programı

Bir ders çalışma programı hazırlamalısın. Bu programı hazırlarken uzak durman gereken cümleler şunlar:  

  • Günlük 10 saat çalışacağım!
  • Yerimden kalkmayacağım!
  • Mola vermeden bugün bu konuyu bitireceğim…

Bunun gibi şeyler seni en yakın zamanda bıktıracaktır. Bunlardan koşarak uzaklaş… Programını gerçekçi ve her gün sıkılmadan çalışacağın şekilde hazırlamaya özen göster.

Sevmediğinden Kaçmak Yok!

Sevmediğin ya da eksiğin fazla olduğu için çalışmaya üşendiğin derslerden kaçmak yok! Aksine üstüne gidip en çok bu derslere vakit ayırmalısın. Puanların ancak bu şekilde yükselir.  

Doğru Kaynak ve Soru Bankası Seçimi

Kitap seçimi bu süreçte çok önemli. LGS’de son yıllarda yoruma dayalı sorulara ağırlık verilmekte. Bu nedenle sadece ezber bilgileri ölçen sorulara değil, yorumlama becerilerini de ölçen sorulara yer vermiş kaynaklar seçmelisin. Yani sınav mantığıyla uyumlu yeni nesil sorulardan oluşan bir kaynaktan bol soru çözmek seni başarıya ulaştıracaktır.

2024 LGS Soru Bankası Önerisi

Bu noktada MUBA YAYINLARININ soru bankalarına göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Yorumlama becerilerinizi geliştirecek Beceri Temelli Sorular ve Mobil Video Çözüm Uygulaması ile sınav yolcuğunuzda sizleri destekleyeceğini düşünüyoruz. Kitapların inceleme videolarını MUBA Youtube kanalından izleyebilir ve www.mubayayinlari.com adresinden güvenle satın alabilirsiniz.

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.