LGS’ye Girerken Yanınızda Bulunması Gerekenler

02.06.2021
455
A+
A-
LGS’ye Girerken Yanınızda Bulunması Gerekenler

LGS’ye Girerken Yanınızda Bulunması Gerekenler

LGS’ye girerken yanınızda bulunması gerekenler neler, LGS saat kaçta ve kaç dakika sürüyor, LGS ilk oturum ve ikinci oturum arasında boşluk var mı, LGS’de maske takmak zorunlu mu gibi birçok sorunun yanıtı yazımızda!

LGS Saat Kaçta ve Kaç Dakika?

LGS, 6 Haziran 2021 Pazar günü yapılacak. İlk oturum saat 9.30’da, ikinci oturum ise saat 11.30’da olacak. Öğrenciler sınav saatinden en az 30 dakika önce yani 9.00’da okul bahçesinde hazır bulunmalılar.

Öğrencilere birinci oturumda Türkçe, inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve İngilizce derslerinden 50 soru sorulacak ve bunun için 75 dakika süre verilecek. İkinci oturumda ise matematik ve fen bilimleri derslerinden 40 soru sorulup 80 dakika süre verilecek.

İki oturum arasındaki 45 dakika sürede, öğrenciler okul içinde veya bahçede sosyal mesafe kuralına uyacak şekilde bulunacaklar. Sınav bitiminde de tüm öğrenciler aynı anda değil, gerekli durumlarda sınıf sınıf çıkmaları sağlanacak.

LGS’de Yanınızda Neler Bulunması Gerekiyor?

Bu yıl sınav başvuruları merkezî olarak yapıldığı için öğrencilerin ayrıca bir işlem yapmasına gerek kalmadı. Bunun yanı sıra öğrenciler sınava kendi okullarında girecekler ve sınav giriş belgesi okul tarafından çıktı olarak alınıp her öğrencinin sınava gireceği sıranın üstünde hazır bulundurulacak. Bundan dolayı da öğrencilerin ayrıca çıktı almasına gerek kalmayacak. Fakat öğrenciler okullarında, hangi binada ve sırada sınava girileceği bilgisini, sınav öncesinde e-Okul sistemi üzerinden öğrenebilirler.

LGS’de yanında bulunması gerekenler:

  • Geçerli kimlik belgesi (Nüfus cüzdanında 15 yaşından itibaren fotoğraf bulundurulması şartı aranmayacak)
  • En az 2 adet koyu siyah ve yumuşak uçlu kurşun kalem
  • İz bırakmayan silgi
  • Bir adet kalemtıraş
  • İstenirse etiketi çıkarılmış şeffaf pet şişede bir su 

Sınava yanınızda cep telefonu, akıllı saat vb. dijital araç gereçlerle giremezsiniz.

Sınavda Maske Takmak Zorunlu Mu?

Okul bahçesi ve koridorlarında maske takmak mecburi. Ancak sınava girilecek salonda sıralar arasında yeterli sosyal mesafe bulunacağından sınav esnasında istenirse maske çıkarılabilecek.

Covid-19 testi pozitif ve temaslı olan öğrenciler ayrı salonda, gerekirse ayrı binalarda sınava alınacaklar.

Tüm LGS Adaylarına Başarılar Dileriz. 🙂

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.