MEB 1. Dönem 1. Yazılı Örnek Soru Kitapçıkları Yayımlandı!

MEB 1. Dönem 1. Yazılı Örnek Soru Kitapçıkları Yayımlandı!

MEB 1. Dönem 1. Yazılı Örnek Soru Kitapçıkları Yayımlandı!

MEB 1. Dönem 1. Yazılı Örnek Soru Kitapçıkları Yayımlandı! 5. sınıf sınav konuları, 6. sınıf sınav konuları, 7. sınıf sınav konuları, 8. sınıf sınav konuları, 9. sınıf sınav konuları, 10. sınıf sınav konuları, 11. sınıf sınav konuları, 12. sınıf sınav konuları neler?

İlkokul ve Lise 1. Dönem 1. Yazılı Örnek Soruları için aşağıdaki başlıklara tıklayın.

5, 6, 7 ve 8. Sınıf 1. Dönem 1. Yazılı Örnek Soru Kitapçıkları

9, 10, 11 ve 12. Sınıf 1. Dönem 1. Yazılı Örnek Soru Kitapçıkları

MEB Örnek Konu Soru Dağılım Tablolarını Yayımladı!

Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği 9 Eylül 2023 tarihinde yayımlanarak ülke, il/ilçe ve okul genelinde ortak yazılıların yapılacağı ilan edilmişti. İl/ilçe ve okul genelinde gerçekleştirilecek ortak sınavların ise il sınıf/alan zümreleri ve Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlüklerince hazırlanacak konu soru dağılım tabloları çerçevesinde yapılacağı da açıklananlar arasındaydı.

Bu bağlamda ortak sınavlar öncesinde il sınıf/alan zümreleri ve Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlüklerince oluşturulacak konu soru dağılım tablolarına örnek oluşturması için temel eğitim ve ortaöğretimdeki farklı branş ve sınıf düzeylerinde “konu soru dağılım tabloları” Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlandı. İl sınıf/alan zümreleri ile Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlükleri yayımlanan konu soru dağılım tablosu örneklerine aşağıdaki başlıklara tıklayarak ulaşabilirsiniz.

6, 7, 8. Sınıf Örnek Konu Soru Dağılımı

9, 10, 11 ve 12. Sınıf Örnek Konu Soru Dağılımı

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.