Milkshake Nasıl Bulundu?

27.07.2019
641
A+
A-
Milkshake Nasıl Bulundu?

Milkshake Nasıl Bulundu?

Yaz aylarında sıcaktan bunalanların ilk sarıldığı içeceklerden biri de milkshake adı verilen lezzetli içecektir. Çeşit çeşit milkshake tarifleriyle yazın serinleme alışkanlığı, son yıllarda ülkemizde de yaygınlaştı. “Milkshake nasıl bulundu ve ilk ne zaman yapıldı?” sorusuna cevap arıyorsanız yazının devamına göz atın.

Milkshake Zaman İçinde Nasıl Bir Değişim Geçirdi?

Milkshake adıyla ilk içecek, 1885 yılında bugünkünden çok farklı içerikte üretildi. İlk milkshakeler yumurta, viski ve süt ile hazırlanıyordu. Alkolsüz versiyonuna dönüşerek bugünkü haline yaklaşması 1900’lü yılları buldu. Bilhassa çikolata, çilek, vanilya gibi lezzetlerle taçlandırılan bu içecek, süt ve dondurma ağırlıklı olarak hazırlanır. İçine eklenen şurup ve gerçek meyvelerin yanında üzerine sıkılan köpük ve krema da bu lezzetli içeceği görsel şölene çevirmektedir. Doğduğu topraklarda yemeklerin yanında da tüketilen milkshake kısaca shake olarak da anılmaktadır. Sizler için en güzel milkshake tariflerini bir araya getirdik:

Milkshake Tarifleri

  • Bitter Çikolatalı Milkshake:

Dilediğiniz miktarda bitter çikolata, 1 yemek kaşığı kahve, yarım litre süt ve dondurma ile içeceğinizi hazırlayabilirsiniz. Önce sütü kaynatıp soğutun. Sütün içine 4 top sütlü dondurma ve kahveyi ekleyin. Çikolatayı da ekleyip mikserden geçirin. İçeceğinize dilerseniz buz da ekleyebilirsiniz.

  • Çilekli Ahududulu Milkshake:

Yarım su bardağı çilek, yarım su bardağı ahududu, yarım su bardağı sütlü dondurma, 1 su bardağı sütü karıştırın. Pürüzsüz hale gelince üzerini süsleyin.

  • Muzlu Milkshake:

Kararan muzları 2 top çikolatalı dondurma, bir miktar buz ve1 bardak sütle buluşturun. Üzerini dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.