MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TEKNOFEST’TE

12.09.2019
426
A+
A-
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TEKNOFEST’TE

MEB ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı arasında yapılan iş birliğiyle 17-22 Eylül 2019 tarihlerinde Atatürk havaalanında gerçekleşecek olan “İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinde (TEKNOFEST) Robotik Yarışmalar kapsamında 3 kategoride yarışmalar düzenlenecek.

Samsun’da “yapay zeka” sloganıyla yapılan 13. Uluslararası Milli Eğitim Bakanlığı Robot Yarışması’nda sıralamaya giren lise ve üniversite düzeyindeki toplam 70 takım TEKNOFEST’te projelerini sergileyecek. Festivalde; “Tasarla Çalıştır” kategorisinden ilk 20, “Hızlı Çizgi İzleyen” kategorisinden ilk 30 ve “Yumurta Toplama” kategorisinden ise ilk 20 ekip üyeleriyle birlikte etkinliğe davet edildi. Her kategoride; 1. olan ekibe 10 bin, 2. olan ekibe 7 bin 500, 3. olan ekibe 5 bin lira ödül verilecek.

MEB’den yapılan açıklamaya göre :
“Festival alanında bakanlığımıza 300 metrekarelik alan tahsis edildi. Burada bakanlığımıza bağlı birimlerin stantlar kurulacak. Bu stantlarında; robot yarışması gösterileri, robot eğitim kitleri, beyin gücüyle hareket kontrolü robot eğitim setleri, robotik kol, uluslararası yapılan yarışmalarda dereceye giren ekipler, okullarla ilgili tanıtım dokümanları, video gösterileri, ‘Mesleğim Hayatım’ portalıyla okullarımızla ilgili tanıtımlar yapılacak. TÜBİTAK’tan derece alan projeler, Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinden müzik dinletisi, tasarım-beceri atölyesi tanıtımları, MEB coğrafi bilgi sistemi tanıtımı, mesleki ve teknik eğitim kurumları ürün kataloğu web hizmeti tanıtımı, cam işleme, seramik, ahşap oyuncak ve kuyumculuk alanı ürünlerinin tanıtımı, halk oyunları gösterimi ile robot gösteri grupları da bu stantlarda yer bulacak.”

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.