Okul Yazılılarına Nasıl Çalışmalı?

Okul Yazılılarına Nasıl Çalışmalı?

Okul Yazılılarına Nasıl Çalışmalı?

Okul yazılılarına nasıl çalışmalı? Yazılılara nasıl çalışmalı? Sınav kaygısıyla nasıl başa çıkarılır? Yazılılar için günü gününe mi çalışılmalı? Tüm bu soruların yanıtı videomuzda ve yazımızda!

Okul yazılıları, her dönem hemen hemen her ders için en az iki kez yapılan sınavlardır. Öğrencilerin karne notları bu yazılı notları sayesinde belirlenmektedir. Bu nedenle de önem teşkil etmektedir. Peki, okul yazılılarına nasıl çalışılır?

Yazılılara Nasıl Çalışmalı?

Herhangi bir sınava hazırlanmak belli bir zaman ve planlı çalışma ister. Her gün okulda işlenen konuların tekrarını yapmak, bunlarla ilgili soru çözmek aslında yazılı günü geldiğinde sizin de hazır olduğunuz anlamına gelir. Fakat siz, günü gününe çalışmıyorsanız, art arda gelen sınavlar sizi sıkacak ve her derse çalışmak için yeterli zamanı ayıramayacaksınız. Bu da eksik bir şekilde sınava gireceğiniz anlamına geliyor. Bu nedenle izlemeniz gereken adımlar şu şekilde olmalı :

  • Ders anlatılırken dikkatli dinleyin ve önemli noktaları mutlaka not edin. Not alırken de kendi anladığınız şekilde not tutun.
  • Günlük tekrar yapmak ve işlenen konularla ilgili soru çözmek için bir ders çalışma programı yapın.
  • Hafta içinde programa uyamadığınız bir gün olursa bunun telafisini hafta sonu mutlaka yapın.
  • Günü gününe yapılan tekrarlar sayesinde sınava zaten hazır olacağınız için sınav kaygınızı da azaltmış olacaksınız.
  • Eğer günü gününe bir çalışma yürütmeden sadece sınav haftası bir çalışma yürütecekseniz, yine bir çalışma planınız olmalı.
  • Bu noktada sınavla ilgili olabildiğince bilgi edinin. Kaç soru, hangi konulardan soru çıkacak, konunun önemli noktaları neler gibi şeylerin cevabını bilerek sınava girmenizde yarar var.
  • Okul yazılılarına hazırlık sürecinde özellikle öğretmeninizin derste çözdüğü soruları tekrar çözmeli ve verilen örnekleri dikkatlice incelemelisiniz.
  • Konu tekrarı yaptıktan sonra konuyla ilgili soru çözerek konuyu pekiştirmelisiniz. Bu noktada size yardımcı olacak Murat Yayınlarının Öğretmenimin Yazılı Soruları kitaplarına göz atmanızda yarar var. 4. sınıftan 8. sınıfa kadar tüm derslerden yazılı kağıdı örnekleri bulunan kitaplarda 4 farklı zorluk düzeyinde, farklı soru tiplerinde sorular yer almakta. Böylece okul yazılılarına tam hazır bir şekilde girebilirsiniz.

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.