Yüz Yüze Eğitimde İkinci Aşamaya Geçildi!

12.10.2020
128
A+
A-
Yüz Yüze Eğitimde İkinci Aşamaya Geçildi!

Yüz Yüze Eğitimde İkinci Aşamaya Geçildi!

Okullar açılıyor mu?, Eğitim yüz yüze olacak mı?, Kaçıncı sınıflar açılıyor?, Yüz yüze eğitim nasıl olacak?” bu sorular veliler ve öğrenciler tarafından cevabı en çok merak edilenler arasında bulunuyor.

Bu yıl yaşanan Pandemi sürecinden dolayı okul öncesi ve 1. sınıflar hariç, uzaktan eğitimle 2020-2021 eğitim öğretim yılı başladı. Tüm eğitim kademelerinde yüz yüze eğitimin başlayıp başlamayacağı ise merak ediliyor.

Yapılan toplantılar sonucunda alınan kararla eğitimde 2. aşamaya geçildi. İlkokul 2, 3 ve 4. sınıflar, bu yıl sınava girecek olan 8. ve 12. sınıflar, tüm köy okulları ve özel gereksinimli öğrenciler için yüz yüze eğitim bugünden itibaren başladı.

Okula gidecek olan öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin temizlik, maske ve mesafe kurallarına dikkat etmeleri yönünde uyarılar yapıldı ve gerekli önlemler alınmaya çalışıldı.

Yüz Yüze Eğitim Nasıl Olacak?

  • Okul öncesi eğitim öğrencileri ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri artık haftada 5 gün okula gidecekler ve günde 6 etkinlik saati ders yapacaklar.
  • İlkokul 2, 3 , 4 ve sınava hazırlanan 8. sınıf öğrencileri haftada sadece 2 gün okula gidecekler ve günde 6 saat ders görecekler.
  • İmam hatip ortaokulları haftada 2 gün okula gidecekler ve günde 7 saat ders görecekler.
  • Lise hazırlık sınıfları ve sınava hazırlanan 12. sınıflar ise haftada 2 gün okulda bulunacaklar ve günde 8 saat ders görecekler.
  • Ders saatleri 30 dakika ve teneffüsler 10 dakika olacak.
  • İlkokul ve ortaokullarda Türkçe, Hayat Bilgisi, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, yabancı dil dersleri yüz yüze eğitim yoluyla yapılacak.
  • İmam Hatip Ortaokulunun 8. sınıflarında ise Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, yabancı dil, Kur’an-ı Kerim ve Arapça dersleri yüz yüze eğitim yoluyla işlenecek.
  • Lise hazırlık sınıflarında ve 12. sınıflarda ise haftalık ders çizelgelerinde gösterilen ortak, seçmeli ve meslekî derslerden okul yönetimince belirlenenler yüz yüze eğitimle, bunların dışında kalanlar ise uzaktan eğitim yoluyla verilecek.
  • Öğrencilerin devam zorunluluğu olmayacak. İsteyen veliler, çocuklarını okula göndermeyecekler. Bu durumda velilerden yazılı izin belgesi istenecek. Fakat öğrenciler uzaktan eğitim ile derslerini görmeye devam edecekleri için devam ettikleri sınıf düzeyinin tüm müfredatından sorumlu olacaklar.

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.