Okullar ve Destekleme Kursları Ne Zaman Açılacak?

20.08.2021
241
A+
A-
Okullar ve Destekleme Kursları Ne Zaman Açılacak?

Okullar ve Destekleme Kursları Ne Zaman Açılacak?

Okullar ve destekleme ve yetiştirme kursları ne zaman açılacak? Okullar ne zaman açılacak ve ne zaman kapanacak? Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? 2021 – 2022 eğitim öğretim yılı yüz yüze mi olacak? Bu soruların yanıtı yazımızda!

Okullar Ne Zaman Açılıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılı 6 Eylül Pazartesi günü başlayacak ve 17 Haziran 2022 tarihinde sona erecek. Yeni döneme okul öncesi eğitim ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri 31 Ağustos tarihinde başlayacak ve 3 Eylül’e kadar uyum eğitimi alacaklar. Öğretmenlerin mesleki çalışmalarına destek olmak için yapılan seminerler ise 31 Ağustos 2021 tarihinde başlayacak.

2021 – 2022 eğitim öğretim yılı takvimi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaptığı son açıklamada okulları kapalı tutma lüksümüzün olmadığını ve çocukların gelişimi, sağlığı ve geleceği için koronavirüsle birlikte yaşamayı öğrenmelerinin gerekliliğinden bahsetti.

6 Eylül 2021 itibarıyla haftada beş gün yüz yüze eğitime başlanacak. Ders saatleri azaltılmadan ve mevcut öğretim programlarının bütünü dikkate alınarak eğitime devam edilecek. Mazereti dolayısıyla yüz yüze eğitime katılamayacak olan öğrenciler için TRT EBA ve EBA platformu eğitime devam edecek.

Öğrenciler, öğretmenler ve diğer eğitim çalışanları, okula maske takarak gelecekler. Okulda maskeler ücretsiz olarak temin edilecek. Aşı olmamış öğretmen ve diğer personelden haftada en az 2 defa PCR testi yaptırmaları istenecek.

yüz yüze eğitim ne zaman başlıyor?
okullar ne zaman açılıyor?

Kurslar Ne Zaman Açılıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 8. ve 12. sınıflar ile mezunlar için destekleme ve yetiştirme kurslarına başvuruların 24-30 Ağustos tarihleri arasında yapılabileceğini duyurdu. Kurs sınıfları ise 31 Ağustos – 3 Eylül tarihileri arasında oluşturulacak. Destekleme ve yetiştirme kursları 6 Eylül 2021’de başlayacak ve 10 Haziran 2022’de tamamlanacak.

2021 – 2022 eğitim öğretim yılı destekleme ve yetiştirme kursları takvimi

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.