ÖSYM Fotoğraf Güncellemesini Dijital Ortama Taşıdı!

07.10.2020
100
A+
A-
ÖSYM Fotoğraf Güncellemesini Dijital Ortama Taşıdı!

ÖSYM Fotoğraf Güncellemesini Dijital Ortama Taşıdı!

ÖSYM, Aday İşlemleri Sayfasında işlem yapabilmek için adayların fotoğraflarının sistemde bulunması gerekiyor. Sistemde fotoğrafı bulunmayan ya da fotoğraf süresi dolan adayların, ÖSYM’nin belirlediği sınav merkezlerine giderek başvurularını burada yapmaları gerekmekte. Fakat ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Aygün bugün yaptığı açıklamada artık T.C. kimlik kartındaki fotoğrafla güncelleme yapılabilecek. Bu sayede güncelleme işlemi için adayların ÖSYM merkezine gitmelerine gerek kalmayacak.

ÖSYM tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kaydı olan adaylardan, sistemdeki fotoğrafını T.C. Kimlik Kartındaki fotoğrafıyla güncellemek isteyenler, ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde ve AİS Mobil Uygulamasında yer alan “Profilim” menüsündeki “Fotoğraf Bilgilerim’’ ekranından “TC Kimlik Kartı Fotoğrafımı Kullan” butonuna tıklayarak sistemde mevcut olan fotoğrafını, T.C. Kimlik Kartındaki fotoğrafı ile güncelleyebilecekler. Ayrıca, adayların ÖSYM’nin  https://ais.osym.gov.tr  internet adresinden ve ÖSYM AİS mobil uygulamasından bireysel olarak yapacağı sınav başvurularında sistemdeki fotoğrafı, adayın varsa T.C. Kimlik Kartındaki fotoğrafı ile başka herhangi bir işlem gerekmeksizin otomatik olarak güncellenecektir.

Bu uygulama sayesinde, T.C. Kimlik Kartı edinen tüm adaylar, ÖSYM başvuru merkezlerine gitmeden sistemdeki fotoğraflarını bireysel olarak istedikleri zaman güncelleyebileceklerdir.

ÖSYM Fotoğraf Güncellemesi

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.