Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Başvuruları Başladı!

26.03.2020
89
A+
A-
Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Başvuruları Başladı!

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Başvuruları Başladı!

Sağlık Bakanlığı, sağlık personeli alacağını duyurdu. Bu kapsamda sağlık personeli alımı ne zaman gerçekleştirilecek? Sağlık personeli başvuru şartları neler?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında sağlık alanını güçlü tutmak için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere KPSS puanına göre ÖSYM aracılığıyla personel alınacağı duyuruldu. Tercih kılavuzu ÖSYM sitesi üzerinden yayınlanacak ve başvurular 26 Mart-1 Nisan 2020 tarihleri arasında https://ais.osym.gov.tr/ adresinden yapılacak.

Bu kapsamda; Hemşire, Ebe, Sağlık Teknisyeni/Sağlık Teknikeri, Psikolog, Biyolog, Sosyal Çalışmacı, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist, Sağlık Fizikçisi gibi alanlarda personel alımı gerçekleştirilecek.

Adayların sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için 22 Temmuz 2018, 7 Ekim 2018 ve 4 Kasım 2018 tarihlerinde yapılmış olan 2018-KPSS Lisans, 2018-KPSS Ortaöğretim ve 2018-KPSS Ön Lisans sınavlarından birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekmektedir.

Adaylar, tercihlerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra kılavuzda belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında bulunan e-İŞLEMLER kısmındaki  “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile yerleştirme ücreti olan 20,00 TL’yi ödemeleri gerekmektedir. Yerleştirme ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için 2 Nisan 2020 tarihinde mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için 2 Nisan 2020 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Bu süre içinde yerleştirme ücretini yatırmayan adayların yerleştirme için yapmış oldukları tercihleri geçersiz sayılıp işleme alınmayacaktır.

 

 

 

Oylamak ister misiniz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.